בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מה קורה? עוד קיצוץ 

מה קורה? עוד קיצוץ

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

חודשיים אחרי הקיצוץ האחרון: קשת מקצצת ב10% מהוצאותיה מתקציב 2009. הקורבנות: לוח השידורים והפקת התוכניות. הטאלנטים בינתיים מחוץ לקיצוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נוגעים בטאלנטים, עדיין. לינוי בר גפן מ"מה קורה" של קשת
 לא נוגעים בטאלנטים, עדיין. לינוי בר גפן מ"מה קורה" של קשת 
 צילום: יח"צ קשת 
 
קשת תקצץ 10% מתקציב שנת 2009, זאת לאחר שלפני חודשיים הזכיינית כבר הודיעה על קיצוץ של 15%. הקיצוץ הנוכחי יירד מתקציבי ההשקעה בלוח המשדרים, הפקות וממחלקות נוספות. הקיצוץ הקודם, עליו אגב הוציאה הזכיינית הודעה מסודרת, נעשה מתקציב 2008 ונגזר בעיקר מהפעילות השוטפת ומתקציב הרווחה של החברה, למשל על ידי ביטול הנופש השנתי. במסגרת אותו גל קיצוצים אתר מקו של קשת פיטר כ-20 מתוך 120 עובדיו כחודש וחצי לאחר שעלה לאוויר. ההערכות בתעשייה הן כי השלב הבא יהיה פתיחת חוזי הטאלנטים של הזכיינית, שעלולים לרדת בשיעורים של 10%-30% בדומה למה שנעשה בערוץ 10. אולם הקיצוץ הקרוב ככל הנראה, עדיין לא יפגע בהם. על פי ההערכות, הקיצוצים האחרונים נעשו בעקבות השתלטות משדרי החדשות על המסך והירידה בשידור פרסומות מאז תחילת המבצע בעזה, עובדה שבאופן טבעי לא נלקחה בחשבון בעת הקיצוץ הקודם. בשבוע שעבר אף הודיעו הזכיינות על הפסד ממוצע של 2-3 מיליון ש"ח בעקבות שידורי הלחימה בדרום.

גם רשת נקטה לאחרונה בצעדי ייעול וקיצצה בשיעור של 12%-5% משכר הבכירים המועסקים על ידה. כך גם ערוץ 10 שהודיע במהלך נובמבר כי הוא פותח בשורת צעדי התייעלות, בראשם קיצוץ בשכר העובדים הבכירים. בנוסף, צמצם הערוץ את ההוצאות על הפקות עתידיות באמצעות צמצום עלויותיהם של פרויקטים מתוכננים, וקיצץ בשכר של כל עובד אשר מרוויח יותר מ-10,000 שקלים. בנוסף, לפני כשבוע הודיע מנכ"ל הערוץ על הורדה ממוצעת של 25%-30% בשכר הטאלנטים, הורדה אותה שניים מהמגישים הבולטים בערוץ -לונדון וקירשנבאום - סרבו לקבל, ובעקבות כך אף לא שידרו את תוכניתם. לבסוף הגיעו השניים עם הערוץ לפשרה בנוגע לשכרם.

הזכייניות גם הפחיתו את ההוצאה על תוכן, וביטלו הפקות: רשת ביטלה כמה הפקות, ביניהן "ביג אין ג'אפאן", תוכנית תיעודית בהנחיית עינת ארליך - "עד סוף העולם" - ותוכנית תיעודית נוספת שהיתה אמורה לעסוק באלימות. בקשת ובערוץ 10 שוקלים מחדש את הלוח המתוכנן וכבר נודע על מספר ביטולים והקפאות של תוכניות, כמו העונה השנייה של "היפה והחנון".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by