בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חץ בקשת 
 
  צילום: יח``צ קשת, רשת, ערוץ 10    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

בעוד בערוץ 10 וברשת עולים חששות בקרב העובדים לקראת אפשרות המיזוג, בקשת מעדיפים לשבת על הגדר. גורם בזכיינית: "מדובר בהפגנת שרירים מול הרשות השניה ומולנו. בכל מקרה קשת רק תתחזק מהמהלך"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהלך המיזוג בין ערוץ 10 לרשת שיצא השבוע רשמית מהארון, ממשיך לעורר הדים, דווקא מכיוון הזכיינית החזקה בישראל. קשת מתברר, הופתעה בדיוק כמו השאר מהאפשרות הפתאומית שצצה לפני מספר שבועות ומהמסר העקיף שנשלח אליה מכיוונה של רשת בנוסח "אם אתם לא רוצים מיזוג, יש אופציות אחרות". הסכם הכוונות שנחתם בין ערוץ 10 לרשת מתייחס לרצונן של שתי החברות להשקיע חצי שנה בקידום נושא המיזוג בין שתיהן. אבל הנושא המטריד את קשת הוא דווקא זה הכולל את סעיף הנו-שופ - כלומר סעיף המקנה בלעדיות לצדדים במשא ומתן בנושא המיזוג לאותה תקופה ולמעשה מוציא את קשת, אשר היתה המועמדת המרכזית למיזוג עם רשת עד כה, מהתמונה.

בקשת הרשמית ממשיכים לדבוק בגרסת ההגיון הבסיסי שטמון רק במיזוג שתי הזכייניות של ערוץ 2, אך גורמים בה אומרים שלא לציטוט כי למרות שבמידה והמיזוג אכן יצא לפועל רשת למעשה תעביר לקשת על מגש כסף את המותג ערוץ 2, מדובר בתיק, משום שיחד איתו יעברו גם החובות והמחויבויות. מדובר בחובות גדולים אשר רק בנושא הסוגה העלית לדוגמא, הם כפולים משל ערוץ 10 ומעבר לכך, שואלים בזכיינית, "מדוע לרשת, זכיינית המשדרת בערוץ 2 ומשיגה רייטינג ממוצע של כ-20% ולאחרונה אף יותר, להתמזג עם ערוץ עם כמחצית מהרייטינג ועם חובות נוספים?".

גורם בקשת אמר הבוקר ל-nana10 כי "אנחנו לא ממש קונים את הצהרות האיחוד. מדובר בלא יותר מאשר ניסיון לעשות שרירים. ערוץ 10 מאיים על הרשות השניה כדי לאפשר לו להמשיך עם הזיכיון ולקבל שמיטת חובות. רשת מצידה, כבר שנים מנהלת משא ומתן על מיזוג אפשרי שלה עם קשת שסרבה לבעלות שיוויונית של 50-50 והסכימה למינימום של 60% בעלות, מנסה לגרור שוב את קשת למשחק ואומרת תחזיקו אותנו". ההערכות המרכזיות בקשת מתבססות כמובן על ההנחה כי גם במידה והמיזוג אכן יצא לפועל רשת תצטרף ל-10 משום ש"הרשות השניה פשוט לא תאפשר את ההיפך". התוצאה של המהלך, על פי אותם גורמים, היא שקשת דווקא תתחזק בסופו של דבר מהמהלך משום שיוותרו ברשותה 7 ימי שידור, דבר בו היא רצתה מתחילת דרכה.

גם גורמים נוספים בענף גורסים כי "רעיון המיזוג בין רשת לערוץ 10 הוא לא יותר מספין של רשת במטרה ללחוץ על קשת למיזוג". ספין שאולי הלך קצת רחוק מידי והפך למציאות. "ברשת יעשו הכל כדי שקשת תתפכח", אומרים אותם גורמים, ומוסיפים כי בהחלט ייתכן שרשת אף ניצלה חלון הזדמנויות בזינוק האחרון שלה בהדבקת הפערים מול קשת, בתוכן, ברייטינג ובעיקר בהכנסות. בעניין זה, מיותר לציין כי גם ניסיונות החיבול של קשת בהצלחתה לא תרמו במיוחד לאווירה חיובית בין שתי הזכייניות הותיקות. כך במקרה הקרב האחרון שהיה סביב "שבוע סוף" וניסיונותיה של קשת לטרפד את הצלחתה באמצעות שיבוץ "האחות הקטנה" מולה וההאשמות שנשמעו בקשת על כך שרשת בכלל גנבה להם את הפורמט מ"ארץ נהדרת". אולם, מרבית ההערכות גורסות כי במידה ומשרד התקשורת יאשר מעבר לשיטת רשיונות בטלוויזיה, המיזוג אכן נשמע הגיוני. או במילים אחרות, מעבר לרשות השניה ולקשת, מדובר כאן בזוג אזניים נוספות אליהן מכוון המהלך, והן של שר התקשורת הבא.

מיזוג אוויר
האיחוד הלאומי
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by