בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
האיחוד הלאומי 
 
 בלעדיות לצדדים במשא ומתן בנושא המיזוג למשך חצי שנה. רשת וערוץ 10   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים, אופיר בר-זוהר, Themarker

הסכם המיזוג בין ערוץ 10 לבין רשת נחתם הבוקר, כאשר בהסכם נכללת הצהרת כוונות של הצדדים בנוגע למיזוג שתי החברות. יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10: "אם הרשות השנייה תישאר מקובעת, ייסגר הערוץ". יוחנן צנגן מנכ"ל רשת: "בכל תסריט אפשרי רשת תמשיך להוביל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדכון אחרון: 20.49 12/01

הסכם המיזוג בין ערוץ 10 לבין רשת נחתם הבוקר (ב'), כאשר בהסכם נכללת הצהרת כוונות של הצדדים בנוגע למיזוג שתי החברות. אחד הסעיפים אשר נמצא במזכר ההבנות מתייחס לרצונן של שתי החברות להשקיע חצי שנה בקידום נושא המיזוג בין שתיהן, וכן כולל המזכר סעיף נו-שופ - כלומר סעיף המקנה בלעדיות לצדדים במשא ומתן בנושא המיזוג למשך חצי שנה, ובעצם מוציא מהתמונה את זכיינית ערוץ 2 קשת, אשר היתה המועמדת המרכזית למיזוג עם רשת עד כה.

לדברי גורמים בסביבת העסקה, כסף לא אמור להחליף ידיים במהלך המיזוג - מאחר שכל אחת מהזכייניות הקיימות כיום בשוק חולשת על כשליש מהשוק, גם אם היא מגיעה לנתח זה משידור במשך כמות שונה של ימים.

על הפרק נמצאות שתי אפשרויות: הראשונה היא שהחברה החדשה והממוזגת תשדר בשבעת ימי השידור של ערוץ 10, והשנייה היא שהחברה הממוזגת תשדר רק בארבעת הימים של רשת בערוץ 2. לדברי גורם המקורב לנושא, "גם מבחינת הרגולציה וגם ברמת ההיתכנות הכלכלית לא ברור איזו אופציה אפשרית ויותר טובה. שתי האפשרויות על השולחן". עוד אמר הגורם כי "נקודת המוצא היא כי השוק במתכונתו הנוכחית לא יכול להכיל שלוש חברות".

מבחינה חוקית, המיזוג אינו פסול מיסודו, אך אינו פשוט כלל. כדי לבצע את המהלך יהיה צורך באישור הרשות להגבלים עסקיים ואת אישורה של הרשות השנייה.
 

"3000 משפחות מחוסרות עבודה"

"ערוץ מסחרי אחד, 3000 משפחות מחוסרות עבודה". ורשבסקי
 "ערוץ מסחרי אחד, 3000 משפחות מחוסרות עבודה". ורשבסקי 
 צילום: אלדד רפאלי 
 
במקביל, הוציא הבוקר מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי מכתב לעובדים במסגרתו למעשה גילגל את האחריות על אופי המיזוג לפיתחה של הרשות השניה. "במידה והרשות תתעשת ותאריך את זיכיון הערוץ ב 28.2.09, האפשרות שרשת תתמזג לתוך ערוץ 10 גבוהה ביותר. במצב כזה חברת החדשות תמשיך כרגיל והערוץ ייהנה מהחוזקות שרשת תביא למיזוג", כתב ורשבסקי. "אולם, במידה והרשות תישאר מקובעת ברצון לשמר את עצמה ואת חוקיה האנכרוניסטים, ייסגר הערוץ ותיסגר חברת החדשות, ובעלי מניות 10 יכנסו כשותפים ברשת, ומדינת ישראל תישאר עם ערוץ מסחרי אחד ועם חברת חדשות אחת ו-3000 משפחות מחוסרות עבודה - אבל עם רשות שנייה שסוגרת ערוץ ומשמרת את עצמה". מהנהלת הרשות השנייה נמסר בתגובה כי הם לא שופטים אדם בעת מבוכה, צער ומצוקה ולכן אין מקום להתייחס לדברים. ההדברות העניינית תימשך בהתאם לחוק ולכללים.


מאוחר יותר התייחס לראשונה גם מנכ"ל רשת יוחנן צנגן למיזוג האפשרי. במייל שהוציא לעובדי הזכיינית אך לא מן הנמנע שכוון גם לאזניים נוספות, כתב צנגן כי "בכל תסריט אפשרי רשת תהיה זו שתמשיך להוביל ולהפעיל את הטלוויזיה המסחרית בישראל". צנגן אף הדגיש כי המסמך הנוכחי עדיין אינו מסמך של מיזוג, כי אם מסמך שמגדיר את הבדיקות שיתבצעו במידה שיחליטו הצדדים על המיזוג וכי "לפי ההבנות יכול להיות שבעלי המניות של ערוץ 10 ירכשו 50% ברשת, וגם יכול להיות – לדעתי, בסבירות נמוכה – שרשת תרכוש 50% מהמניות בערוץ 10".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by