בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מיתון כלכליסט 
 
 מגיע לאחר החלטת הקבוצה על הפחתת הוצאות. קיצוץ בכלכליסט    צילום: אילוסטרציה    
תקשורת |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

קיצוצים גם ב"כלכליסט": שכר העובדים יופחת ב-10% החל מהמשכורת הקרובה. ההפחתה תבוצע במשכורות הגבוהות מ-9,000 שקל בחודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחול על מקבלי משכורת הגבוהה מ-9,000 שקל. הקיצוץ ב"כלכליסט"
 יחול על מקבלי משכורת הגבוהה מ-9,000 שקל. הקיצוץ ב"כלכליסט" 
 צילום: כלכליסט 11.01 
 
קיצוצים ב"כלכליסט", העיתון הכלכלי של "ידיעות אחרונות": מו"ל העיתון, יואל אסתרון, הודיע הבוקר לעובדים על קיצוץ של 10% משכרם החל ממשכורת חודש ינואר 2009. הקיצוץ, שמגיע לאחר החלטת קבוצת ידיעות אחרונות על הפחתת ההוצאות בשל המשבר הכלכלי, יחול על מקבלי משכורת הגבוהה מ-9,000 שקל בחודש.

הודעה זו מצטרפת להודעת עורך "ידיעות אחרונות", שילה דה בר, בתחילת החודש על קיצוץ רוחבי בשכר לפיו הקיצוץ יעמוד על 12.5%-5% מגובה המשכורת באופן מדורג לפי רמת ההכנסה של העיתונאי כאשר יקוצצו משכורות של יותר מ-10,000 שקל בחודש. הנהלת העיתון מבקשת לקצץ גם במשכורתם של כ-60 עיתונאים, אשר חתומים על הסכם עבודה קיבוצי. בעיתון יש יותר מ-150 עובדים נוספים אשר חתומים על חוזים אישיים.

"ידיעות אחרונות" החליט על קיצוץ בהוצאות בסוף חודש אוקטובר. העיתון החליט אז על קיצוץ המוערך ב-15%-10% מהוצאותיו, כאשר הקיצוץ צפוי להגיע גם מהצד המערכתי של העיתון וגם מהצד המסחרי שלו. באותה העת נעשתה פנייה למנהלי המחלקות השונות, ובה הם התבקשו להגיש תוכנית לקיצוץ בתקנים המוקצים להם. כמה מהעיתונאים המועסקים בעיתון פוטרו, וביניהם כתב הפלילים הוותיק, בוקי נאה, שעבד בעיתון זה כ-20 שנה, רכז הכתבים, אודי רבינוביץ' והכתב יובל יועז.
 

לא רק ידיעות

 
בסוף דצמבר הודיעו עורכי "מעריב" ומנכ"ל העיתון לעובדים על קיצוץ של 20%-5% במשכורות. זאת, לאחר שכבר פוטרו עשרות עובדים מהעיתון בחודשים האחרונים ורבים מאלה שנשארו כבר ספגו הורדה בשכר לצד עלייה בכמות העבודה שעליה הם מופקדים. "מעריב" נמצא בקשיים כלכליים משמעותיים: את תשעת החודשים הראשונים של 2008 סיים העיתון בהפסד תפעולי של 55 מיליון שקל, וההפסד הנקי לתקופה קפץ ל-71 מיליון שקל. בנק הפועלים, המחזיק בנאמנות ב27% ממניות העיתון, דרש ממנו לבצע קיצוץ נוסף של 4 מיליון שקל בחודש, שמשמעו כרבע מההוצאות על כוח אדם.

בדצמבר האחרון נסגר העיתון הוותיק "הצופה", שיצא לאור במשך 71 שנה. 11 מעובדי העיתון פוטרו וכמה נוספים שולבו בעיתון מקור ראשון השייך גם הוא לקבוצת הירש מדיה שבשליטת שלמה בן צבי. בין המפוטרים היה גם העיתונאי הוותיק, מאיר עוזיאל. עיתון נוסף של הירש מדיה הנמצא בסכנת סגירה הוא "ביזנסוויק" ישראל: גיליון שהיה אמור להתפרסם בדצמבר לא יצא לאור, וגורם בהירש מדיה אמר אז כי בקבוצה מעוניינים להכניס שותף לעיתון או למכור אותו. "ביזנסוויק" יצא בישראל בתחילת 2008, כאשר יותר ממחצית החומרים המפורסמים בו מתורגמים מהעיתון הבינלאומי. העיתון מפורסם מדי שבועיים בימי חמישי. הירש מדיה מחזיקה גם בעיתון "מקור ראשון", אשר החליט באחרונה על תוכנית הבראה והתייעלות לפיה 12% מ-400 העובדים יפוטרו.

העיתון הכלכלי "גלובס", שבשליטת איש העסקים אליעזר פישמן (66% מהאחזקות), פיטר בנובמבר כמה עשרות עובדים, כשלפי הערכות מדובר בסך הכל של כ-40 עובדים מכל חלקי העיתון. במכתב ששלח באותו השבוע מנכ"ל העיתון, איתן מדמון, לעובדים, נכתב: "התחלנו מהלכי התייעלות שונים, ובין היתר מתוכנן צמצום במצבת העובדים. אנחנו פועלים כמיטב יכולתנו לכך שהפגיעה בעובדים תהיה מינימלית". במכתב ציין מדמון כי הסיבה להתייעלות היא המשבר הכלכלי והמיתון הקרב.

מכלכליסט לא נמסרה תגובה.

עוד בתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by