בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקלפיון העליון 
היום שאחרי 
 
 ``עתידו של ברק תלוי בתוצאות המלחמה. ניצחון ברור והוא חזק בתמונה. תיקו והוא בחוץ``. זרמון    צילום: אילוסטרציה רויטרס, יח``צ    
הקלפיון העליון |
 
אילון זרמון

יום אחרי המלחמה יקומו כל אותם פוליטיקאים שעכשיו שותקים בהפגנתיות ויבקשו לגזור את הקופונים. ביבי יזעק: "אמרתי לכם". ברק יאמר: "ישראל היא לא מדינה רגילה". ולבני? לבני תאבד גובה. אילון זרמון מתכנן את המערכה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשכו של מבצע עופרת יצוקה מעמיד את מערכת הבחירות והעיסוק בה באור משני. בזמן שחיילים מסכנים את חייהם, פוליטיקאי שיעסוק בקמפיין בחירות, יסכן את הקריירה שלו. אין מקום לסיסמאות מפלגתיות, אין מקום לשלטי חוצות שליליים, אין מקום לפרצופי פוליטיקאים זחוחים, אין מקום לצודק/לא צודק. אבל אל דאגה, זה יגיע. יום אחרי המלחמה יקומו כל אותם פוליטיקאים שעכשיו שותקים בהפגנתיות ויבקשו לגזור את הקופונים. ביבי, שעושה עבודת הסברה אינטנסיבית למען מדינת ישראל, ייצא ויזעק: "אמרתי לכם". ברק, שמנהל את המלחמה באופן שקול, קר ולא נחמד, ייצא ויאמר: "לנהל את ישראל זה לא לנהל מדינה רגילה". ולבני? לבני תאבד גובה.

המלחמה מבליטה שוב את הפן הצבאי, הגברי ואולי אף השוביניסטי, בציבוריות הישראלית. לא נעים לומר, אבל מה שקובע בסופו של יום את בחירתנו מאחורי הפרגוד היא ההבנה שהמדינה שלנו נמצאת באזור לא שפוי, מסוכן ומוקפת בסביבה מוסלמית ופנאטית. אנחנו סבורים שהעתיד שלנו בשנים הבאות יהיה תלוי על חרב, ולכן עלינו לבחור מנהיגים שיודעים דבר וחצי על צבא. ברק וביבי ייצאו מהמלחמה הזאת כמתמודדים על ראשות המדינה. לשניהם יהיה קל מאוד לבטל את לבני, להציגה כחסרת ניסיון ולהבטיח לה תיק כלשהו. הקמפיין הנגטיבי של שניהם יהיה קל. הם יציגו את הטיקט היחיד של לבני - האמינות ,כלא רלוונטי. אנו בקרב על חיי מדינת ישראל, הם יטענו, ולא על מי דובר אמת, אנו זקוקים לניסיון ולא לפנטזיות, לקשיחות ולא לנחמדות.

עתידו הפוליטי של ברק יהיה תלוי בתוצאות המלחמה. ניצחון ברור והוא חזק בתמונה. תיקו והוא בחוץ. על הפסד אין מה לדבר. לבני כאמור כבר מאבדת גובה. היחיד שירוויח בכל מקרה יהיה ביבי. ביבי נמצא במקום מעניין. מצד אחד הוא ראש האופוזיציה והמלחמה אינה בניהולו. מצד שני הוא בצד הצודק - זה שטען מלכתחילה שיש להלחם עד חורמה כנגד החמאס. הוא זה שתמיד הזהיר שאנו עלולים להגיע למצב בו טילים יפלו על אשקלון, הוא הראשון שטבע את הביטוי "חמאסטן" כשם קוד לרצועת עזה והוא זה ש"נרתם" לעזרת הממשלה בהסברה בינלאומית. במצב הזה, בין אם יהיה ניצחון ברור לצה"ל ובין אם יהיה סיום מפוקפק, לביבי יהיה מה לומר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by