בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
לחם ארץ 
 
 מכריזים על סכסוך עבודה. ועד עובדי ``הארץ``    צילום: אילוסטרציה    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

מחריף מאבק העובדים בהארץ: ועד עובדי העיתון יכריז היום על סכסוך עבודה. בין האפשרויות הנבחנות: הפגנה מול ביתו של שוקן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנונים להפגנה מול בית המו"ל. עמוס שוקן
 תכנונים להפגנה מול בית המו"ל. עמוס שוקן 
 צילום: רוני שיצר 
 
מחריף מאבק העובדים ב"הארץ": ועד עובדי העיתון יכריז היום על סכסוך עבודה, זאת בהמשך למאבקו בגל הקיצוצים המתוכנן בקבוצה, ולאחר ששלשום נערכה פגישה מכרעת בין הנהלת העיתון לועד, בה דחתה ההנהלה את הצעות הועד כחלופה לפיטורין. משם כאמור, המשיך הכדור להתגלגל אל הבלתי נמנע - הכרזת סכסוך עבודה. משמעות הכרזת סכסוך עבודה הנה טכנית בעיקרה, ומאפשרת לצדדים לנקוט תוך שבועיים מרגע ההכרזה בעיצומים ובשביתות, אולם גורמים בועד אומרים כי "יש לנו מסר ברור והמטרה היא לא לשבות או להפריע למהלך העבודה התקין אלא לגרום להנהלה להבין עד כמה חמור המעשה שלה ולתת לה דרך מילוט".

יאיר קלדור, חבר הועד ועורך ב- Themarker אישר ל-nana10 את הדברים והוסיף: "הנהלת העיתון לא ממש השאירה לנו ברירות, זולת הכרזה על סכסוך כבר היום". עוד הוסיף קלדור כי "במסגרת הפיטורים הנהלה מפטרת אנשים ותיקים בעיתון שעבדו 10 שנים ויותר, בגילאי 50 ומעלה, שסיכוייהם למצוא עבודה בתקופה הנוכחית קלושים עד אפסיים. המשבר הוא רק תירוץ מכיוון שבשנים האחרונות, שהיו לכל הדעות שנים טובות בעיתון, הרוב המוחלט של העובדים לא קיבל תוספות שכר, ואם כבר - תנאי העבודה בעיתון רק הורעו. הפיטורים הם רק המשך של המגמה המורגשת בשנים האחרונות של פגיעה בעובדי העיתון". קלדור הוסיף כי כבר ביום שישי הקרוב תתכנס אסיפת חירום בבית סוקולוב שם יבדקו אפשרויות הפעולה.

ל-nana10 נודע עוד כי בין האפשרויות הנבחנות ברצינות היא הפגנה מול בית מו"ל העיתון עמוס שוקן, ואף צעדים חריפים יותר, השאובים מהפגנות המחאה של היוצרים בשבועות האחרונים.

מאבק ועד עובדי "הארץ" החל מיד עם היוודע דבר הקיצוצים עליהם הודיע לפני כשבועיים מנכ"ל "הארץ" רמי גז, כחלק מהערכות הקבוצה לקראת שנת 2009. במסגרת התוכנית עתידים להיות מפוטרים סה"כ 16 עובדים בין היתר גם מ- TheMarker, אך על פי הערכות המספר הסופי עלול להיות גבוה יותר. המהלך זוכה כאמור למאבק חריף של ועד עובדי העיתון, המוחים על כוונת ההנהלה לפטר עובדים רק בשל הפוטנציאל לירידה ורווחים ומתוך "תפיסת טרמפ על המשבר הכלכלי".

טרם התקבלה תגובת הנהלת "הארץ"
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by