בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
כדור הרגעה 
 
 תמלוגי הקבוצות בעבור זכויות השידור לא ייפגעו. שידורי ליגת העל    צילום: שרון בוקוב    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

פשרה בין ערוץ 10 להתאחדות לכדורגל: התשלומים עבור שידורי ליגת העל לא יפגעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 10 וההתאחדות לכדורגל הגיעו להסכם פשרה באשר לתשלומים עבור שידורי ליגת העל. במסגרת ההסכם תמלוגי הקבוצות בעבור זכויות השידור לא ייפגעו. על פי הפשרה שהושגה המשחק המרכזי ימשיך להיות מוקרן בערוץ 10 בעונה הקרובה, ואילו ההתאחדות תקבל את יתרת החוב שלא הושגה באמצעות העיקול ששוחרר בתחילת השבוע, יתרה העומדת על סכום של 14 מיליון ש"ח, בהפחתה שהוסכמה בין הצדדים. בערוץ 10 כזכור ביקשו להפחית את העלויות המועברות להתאחדות מאחר שהמשחקים אינם זוכים לאחוזי צפייה גבוהים וההסכם הראשוני לא השתלם לערוץ מבחינה כלכלית.

בהתאחדות אישרו את דבר ההסכם ומערוץ 10 נמסר: "אנו מעריכים את ההבנה של ההתאחדות למצב הכללי בשוק ולמצב אליו נקלע ערוץ 10 בפרט ורואים את שיתוף הפעולה עם ההתאחדות כשיתוף פעולה לטווח ארוך".

המשבר בין ההתאחדות לכדורגל לבין ערוץ 10 החל בהודעה של הראשונה כי היא מעוניינת להפסיק את החוזה בשל מצבו הכלכלי של הערוץ. לטענת ההתאחדות, "הערוץ המשיך לשדר את המשחקים למרות שהפסיק להעביר כסף תמורתם". לפי החוזה, אשר נמצא בתוקף עד סוף העונה הנוכחית, על הערוץ לשלם להתאחדות סך של 6.5 מיליון דולר לעונה בגין השידורים. לאחרונה פנה ערוץ 10 להתאחדות בבקשה להפחתת המחיר. כמו כן, התקיימו מספר פגישות בין ההתאחדות לראשי הערוץ, אך לא הושגה הסכמה. מאוחר יותר הוציאה ההתאחדות צו עיקול על נכסי ערוץ 10 בסך של 7.5 מיליון שקל לגורמים שונים. בבקשת העיקול טענה ההתאחדות כי הערוץ "החליט לעצום את עיניו למול הסכם ברור ומפורש שנחתם כדת וכדין".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by