בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
מתוק ברשת 
 
 זריקת חמצן לעיתונות ולאתרי האינטנט. שטראוס    צילום: אתר שטראוס    
פרסום ושיווק |
 
עדי דברת, Themarker

הפורטלים הגדולים קבלו מתנה מתוקה לשנת 2009: שטראוס תעביר את עיקר תקציב הפרסום לעיתונות ולאינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות המשבר הכלכלי המתגבר, קבוצת שטראוס החליטה לשנות את תמהיל המדיה - חלוקת תקציב הפרסום בין אמצעי התקשורת השונים - בראשונה זה כמה שנים. הנפגעים העיקריים מתמהיל המדיה החדש של שטראוס יהיו ערוצי הטלוויזיה, בעוד שלעיתונות ולאינטרנט נכונה הפתעה חיובית.

"אנשים משנים העדפות במיתון והאטה. עקב הלימוד המעמיק של הצרכנים אנחנו בונים מחדש את סדרי העדיפויות בהשקעה השיווקית שלנו", אמר אתמול ארז ויגודמן, מנכ"ל קבוצת שטראוס. "בסוף 2008 פתחנו את כל התוכניות השיווקיות שלנו בישראל ובחו"ל, כדי שנוכל לקבל הכי הרבה בעבור כל שקל שנשקיע".

לדבריו, שטראוס תשקיע ב-2009 פחות בפרסום בטלוויזיה ויותר בפרסום בעיתונות הכתובה ובאינטרנט. "סביר שנראה שינויים בתמהיל השיווק שלנו, והעיתונות המודפסת והמקוונת יכולות להיות המדיות שנותנות לכסף שלנו את ההחזר הטוב ביותר", אמר ויגודמן.

בעבור ערוצי הטלוויזיה מדובר בהפסד לא קטן, שכן שטראוס היא אחת המפרסמות הגדולות במדיית הטלוויזיה. ב-2007 השקיעה שטראוס כ-96% מתקציב הפרסום הכולל שלה - 24.5 מיליון דולר מתוך 25.5 מיליון דולר - בפרסום בטלוויזיה (מחירים ריאליים הערכה לפי מחירי מחירון של יפעת בקרת פרסום) וב-2008 הוציאה כ-95% מתקציבה על פרסום בטלוויזיה.

ויגודמן הוסיף כי הופתע ממה שלמד מהמשפט המתקיים לגבי פירוקה של חברת רכש המדיה יונייטד, הקונה את המדיה לקבוצת שטראוס, שבו נחשפו המספרים הסודיים של חברות רכש המדיה בישראל. "אני חושב שזה יהיה חוסר אחריות מצדנו לא ללמוד לעומק את המשמעויות של מה שיצא ויוצא מהמשפט. המספרים הפתיעו גם אותנו", אמר.

לגבי פתיחת החוזים שעליהם חתמה הקבוצה עם משרדי הפרסום שעמם היא עובדת אמר כי "בשנה כמו זאת, התפקיד והאחריות שלנו הם לבחון כל הסכם והוצאה מטעמנו במטרה לייעל אותה".

עוד בפרסום ושיווק
 
 
 
עוד ב-Themarker
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by