בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיה 
שבוע סוף - הסוף? 
 
 הגיע הסוף? ``שבוע סוף``    צילום: יח``צ רשת    
תעשיה |
 
דוד ורטהיים

האם שבוע סוף הגיעה לסוף דרכה? ל-nana10 נודע כי בעוד שבועיים תרד התוכנית מהאוויר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם התוכנית "שבוע סוף" של הזכיינית רשת, יורדת מהמסך? ככל הנראה כן. ל-nana10 נודע כי גורמים בזכיינית קבלו בימים האחרונים הוראה להורדה אפשרית של התוכנית מהאוויר, כבר בשבועיים הקרובים. בכירים בתעשייה נדהמו מהמהלך הבלתי צפוי ומייחסים אותו לחזרתה המוצלחת של "ארץ נהדרת", עובדה שתאלץ את רשת להתמודד עם גל השוואה נוסף שרק החל, ועשוי להוריד את התוכנית שעלותה יקרה יחסית, לאחוז צפייה לא כלכלי. אולם, על פי אותם גורמים, להחלטה התמוהה ישנן עוד סיבות כמו החשש המוצדק מירידה מאסיבית ברייטינג בעקבות מעבר התוכנית לימי שבת עליו הוחלט השבוע בין היתר עקב שיבוצה של העונה השנייה של "הישרדות" מולה. ל-nana10 נודע עוד כי טרם התקבלה החלטה סופית בנושא וכי בשבוע הבא יתכנסו מקבלי ההחלטות הרלוונטים ברשת על מנת לדון בעניין ולהכריע סופית על גורלה של התוכנית בעונה הנוכחית.

הערכה נוספת בתעשייה היא כי הירידה הצפויה אף תוכננה מראש והנה חלק מ"הסכם ג'נטלמני" בין הזכיינית רשת למתחרתה קשת, במסגרתו "שבוע סוף" היתה אמורה מראש לרדת מהאוויר כדי לא לפגוע בסיכויי הצלחתה של "ארץ נהדרת", וזאת בתמורה להסרת איום תביעתה אפשרית של קשת בעקבות מה שמכנים גורמים בה כ"גניבת פורמט התוכנית". הערכה זו איבדה גובה בימים האחרונים, בין היתר משום ש"ארץ נהדרת" כידוע קיבלה בפועל נתון צפייה גבוה לאין שעור מזה של "שבוע סוף" על אף שהשנייה שודרה רק 4 ימים לפניה. בכל מקרה, ברור כי הנפגעים העיקריים מהמהלך יהיו אלי יצפאן ומיקי גבע שהצטרפו רק לאחרונה לתוכנית כשחקני חיזוק במטרה לשפר את סיכויי השרידה שלה מול "ארץ נהדרת", מהלך שלא ברור שאכן הוכיח את עצמו מבחינת נתוני הצפייה, לפחות לא בטווח הקצר.
 

נכנעו בלי קרב

השוואות בלתי פוסקות. "ארץ נהדרת"
 השוואות בלתי פוסקות. "ארץ נהדרת" 
 צילום: יח"צ קשת 
 
"שבוע סוף" עברה כברת דרך רצופת עליות ומורדות בתקופה הקצרה בה היא משודרת. מביקורות קוטלות ורייטינג נמוך יחסית לרצועת השישי המוכרת, ומהשוואות בלתי פוסקות לאחותה הגדולה והמצליחה "ארץ נהדרת", החלה התוכנית רק לאחרונה לצמוח, לגבש זהות ולהתייצב על נתון רייטינג ממוצע של 23% נאים. את שינוי הכיוון רבים בתעשייה מייחסים להצטרפותו של רועי פלורנטין שביים בעבר עבור "ארץ נהדרת" לצוות הבמאים של "שבוע סוף", במטרה לחדד את מערכוני החוץ שסבלו מנחיתות יחסית. אולם בלי קשר, הסדרה החלה לצבור תאוצה שבאה לידי ביטוי בעליה הדרגתית באחוז הצפייה ובכתבות מפרגנות בעיתונות.

בתחילת השבוע הוציאה הזכיינית את לוח שידורי החורף שלה, במסגרתו שונה מועד שיבוצה של "שבוע סוף" לימי שבת, מהלך שנבע על פי ההערכות מ"כניעה ללא קרב" מול איום הרייטינג של "הישרדות", ששובצה בימי השידור שלה וגרמה ל"משחק כיסאות מוסיקלי" של כל מערך התוכניות. במהלך זה הועתק גם יום השידור של "כלבוטק" ושל עוגני רייטינג נוספים לימי חמישי, מאותה סיבה בדיוק. על פי גורם ברשת, מטרת המהלך היתה לחמוק מעימות ישיר מבלי להודות בכניעה, ולשווק את המעבר כשינוי גורף בעקבות עליית "המירוץ למיליון", עמוסת הציפיות.

לדברי יואב גרוס המפיק את התוכנית עבור רשת, לא נאמר לו דבר בעניין אך "ברור ש'שבוע סוף' תצא מתישהוא לפגרה, ולא תמשיך לנצח ללא הפסקה, בדיוק כמו כל תוכנית אחרת".

ברשת הכחישו נמרצות את הידיעה ומהזכיינית נמסר כי "'שבוע סוף' תמשיך במתכונתה הנוכחית לפחות עד הבחירות לכנסת וכרגע לא מתוכנן שום שינוי".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by