בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
רעמים וברקים 
 
 הפגנה שהפכה לעימות. ``ארץ נהדרת``    צילום: רואי מרקל    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מאבק היוצרים מחריף: נציגי היוצרים פרצו לאולפני הרצליה בזמן שידור "ארץ נהדרת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאבק היוצרים ממשיך להסלים: אמש (שלישי), במקביל לשידור עמוס הרייטינג של פתיחת עונת "ארץ נהדרת" הפכה הפגנת יוצרים לתקרית אלימה והסתיימה במעצרם של שלושה. ההחרפה החלה בנסיעה מאורגנת של היוצרים לאולפני הרצליה, משם מועברת בשידור חי התכנית. כשהגיעו המפגינים לאולפנים, חלקם קפץ מעל הגדר ובתוך כך כוחות משטרה גדולים הוזעקו לאזור ואף עצרו כאמור מספר מפגינים לחקירה.

על פי נפתלי גליקסברג, נציג איגוד היוצרים ששהה במקום, מדובר היה בהפגנה שקטה ומי שהסעיר את הרוחות הייתה דווקא המשטרה ש"התנכלה להם כבר בכניסה להרצליה בעוד השוטרים נכנסו לתוך האוטובוסים והחרימו מהנוסעים שלטים, לפידים וסטיקרים". עוד נמסר ממטה המאבק כי "משטרת ישראל הוכיחה היום כי היא כלי שרת בידי ההון והשלטון. המשטרה שידעה מראש על ההפגנה המתוכננת העדיפה להפגין את נחת זרועה וגרמה לשלהוב יצרים. אנו היוצרים קוראים לשמירת החוק הן על ידי המשטרה ובמיוחד על ידי הזכיינים. במידה והזכיינים ישמרו חוק לא יהיה צורך במחאה". מקשת נמסר בתגובה כי: "האנשים שניסו לפגוע בארץ נהדרת אינם יוצרים והנושא עבר לטיפולה של המשטרה".

מאבק היוצרים החריף בשבועות האחרונים ולבש אופי אלים במספר תקריות, האחרונה בהם היא ההפגנה בשבוע שעבר בה הפגינו היוצרים מול ביתו של בעל השליטה בזכיינית מוזי ורטהיים ומול מפעל קוקה קולה שבבעלותו. בעקבות ההפגנה החליטה קשת ליטול יוזמה ושלחה מכתב ליוצרים בו היא מבקשת מהם לחדול מהמאבק משום שהיא אינה הכתובת הנכונה". מספר ימים לפני כן פרצו כ-30 מנציגי היוצרים לישיבה של ועדת הכספים של הכנסת, שדנה עם נציגי הרשות השניה במשבר הכלכלי ומשמעותו עבור הזכייניות. היוצרים נשאו דמויות תלויות על חבל, אשר לדברי אחד מהם ייצגו את חברי מועצת הרשות השנייה - שבעיניהם הם לא יותר מבובות על חבל. מיד לאחר מכן שלחה יו"ר הרשות השניה נורית דאבוש מכתב לשר לביטחון הפנים אבי דיכטר מכתב בו טענה כי "אין לקבל הצגה ברוטאלית של חברי מועצה תלויים על חבל", והזהירה כי "חברי אגוד היוצרים עשויים להפעיל אלימות נגד חברי מועצת הרשות השנייה ". אגודי היוצרים טענו בתגובה למכתבה של דאבוש כי "נורית דאבוש צריכה לפנות לשר הבריאות ולא לשר לביטחון פנים".

המאבק בין הצדדים החל על רקע טענתם של היוצרים כי הרשות לא מבצעת את תפקידה באכיפת הרגולציה בכל הנוגע לקיצוץ זכייניות הטלוויזיה בתקציבי הפקות המקור לשנה הקרובה עקב המשבר הכלכלי. היוצרים הוציאו מכתב חריף במסגרתו מחו על כך שיותר מ-3,000 עובדי הענף בישראל הוצאו במחי יד לאבטלה, כאשר התנהגות ראשי הזכייניות לדבריהם "הינה בריונות חסרת רסן, תוך נקיטת פעולה כוחנית, מונופוליסטית ובלתי חוקית בעליל, הבאה לנצל באופן ציני ומרושע את המשבר הכלכלי, תוך ניסיון להתחמק מכל מחויבויותיכם כלפי המכרז". היוצרים קבעו אולטימטום ולאחריו החלו במאבק כולל, שיערך לדבריהם עד להחזרת ההפקות.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by