בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקלפיון העליון 
קו העימות 
 
 כל סירוב לעימות יוסיף נקודות ללבני ויחליש את ביבי. זרמון    צילום: אילוסטרציה    
הקלפיון העליון |
 
אילון זרמון

אם ביבי לא רוצה להיכנס למעגל ההרסני של זה שפוחד מעימות, של תקשורת צינית ושל רחוב ספקני, עליו לקרוא מיד, לא לסתם עימות, אלא לעימות בפריים טיים ללא היסוס. רק כך הוא ינטרל בבת אחת את האסטרטגיה של קדימה. אילון זרמון מדרבן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לביבי לא תהיה ברירה ובסוף הוא יאלץ להיענות. קו העימות הפוליטי
 לביבי לא תהיה ברירה ובסוף הוא יאלץ להיענות. קו העימות הפוליטי 
 צילום: רויטרס 
 
בשבוע האחרון זכתה ציפי לבני בנקודות. לא בזכות האמירה הפוליטית מעוררת המחלוקת בעניין גלעד שליט, שם אמרה שמדינה לא יכולה לשלם כל מחיר עבור שבוי מלחמה, אלא דווקא בזכות הקריאה שלה לביבי לבוא לעימות פומבי. אל תקלו ראש בהתגרות הזאת או בחיוך בה היא נאמרה, מדובר באסטרטגיה! או במילים אחרות, קדימה עלתה על הטריק האולטימטיבי להחלשת ביבי. אחרי שכל ציטוטי העבר עליו, ההתבטאויות הקשות של עמיתיו והעבר הלא מחמיא שלו לא הצליחו לערער את מעמדו כמוביל בטוח, החליטו בקדימה לקרוא תיגר ולהזמינו פומבית לעימות. מי שמכיר את הנפשות הפועלות יודע שעבורו מדובר ב-Lose Lose. לביבי לא תהיה ברירה ובסוף הוא יאלץ להיענות.

בינתיים, בקדימה מקווים דווקא שביבי יסרב. כל סירוב כזה יוסיף נקודות ללבני ויחליש את ביבי. למה? פשוט מאוד: חישבו על הילד הכי חזק בכיתה. כולם רואים שהוא גבוה ובריון ואף אחד לא מתעסק איתו. יום אחד קם ילד קטן ואומר לו בוא נלך מכות. הילד הגבוה מחייך בביטול, אבל הילד הקטן לא מוותר, ושוב הילד הגבוה מסרב, וכך הלאה. בינתיים מתחילים לבצבץ ספקות בקרב הילדים בכיתה, והילד הגבוה מנסה לשכנע שהוא עדיין הכי חזק, וככל שהוא משתדל יותר כך נחלש מעמדו. אז חבריו חבריו מאיצים בו להיענות, מה שכבר נותן לאותו ילד קטן מעמד של גיבור, שלבסוף אף משתווה לילד הגבוה. מאוחר יותר, הם הולכים מכות, כשווים. לזה בדיוק מייחלים בקדימה. שביבי יסרב ושמעמדה של לבני ישתווה למעמדו. הדבר היחיד שיכול להרוס את התוכנית הכה פשוטה הזו הוא רק דבר אחד - שביבי יסכים. ואם ביבי לא רוצה להיכנס למעגל ההרסני הזה, הכולל תקשורת צינית ורחוב ספקני, עליו לקרוא מיד, לא לסתם עימות, אלא לעימות בפריים טיים ללא היסוס. רק כך הוא ינטרל בבת אחת את האסטרטגיה של קדימה.
 

ברק והבומרנג

 
תמונת המצב כרגע היא שביבי בפינה וברק מנסה לפרוץ קדימה, או נכון יותר באיחור רב, לפרוץ את 'קדימה'. אך הוא עושה זאת בצורה לא מושכלת. ברק באמת נחמד לאחרונה. הוא חייכן, צוחק על עצמו, מודה שאינו יודע הכל, צנוע, ממש סוכרייה. אבל איכשהוא כל זה לא עוזר. הוא אמנם זוכה לכמה גלי אהדה ולעלייה קלה בסקרים אבל האפולוגטיות הזו עלולה לחזור אליו כבומרנג. כדי להיכנס למשחק ולהיות רלוונטי, ברק צריך להצטרף לעימות ולבחור את מי לתקוף. וזו דילמה לא קלה.

אם יתקוף את לבני הוא עלול לחזק את ביבי, מה שיעלה את חמתם של אנשי השמאל ועלול לחזק את מרצ החדשה על חשבון העבודה, ואם יתקוף את ביבי הוא עלול לחזק את לבני, מה שעלול להתחיל מומנטום שיסחוף אחריו מצביעים מהעבודה ומהשמאל, שיאמינו שלבני יכולה לנצח את ביבי. אבל במקום לפתור את הבעיה ולהצטרף לעימות בוחר ברק להתעסק בהתנצלויות, ממש כמו....כן, אותו ילד שנוא בכיתה הקורא לכולם שיסתכלו כמה הוא בעצם נחמד. לרגע אחד חבריו לכיתה מסובבים אליו את הראש אך מיד מסובבים בחזרה תוך שהם מפטירים אליו: "עזוב אותך, מה נחמד, מה? הולכים פה מכות עכשיו..".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by