בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הצלצול הגועל  

הצלצול הגועל

 
תעשייה |
 
אמיתי זיו, Themarker

משרד התקשורת פועל כנגד תוכנית התחקירים של אמנון לוי "שומר מסך", "צלצול הכסף" ו"מצלצלים": מפרסמות מספר סלולרי לפנייה בעוד מדובר במספר קווי. ב"מצלצלים" המספר בכלל בחו"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החור שחור של "צלצול הכסף". מתוך התוכנית
 החור שחור של "צלצול הכסף". מתוך התוכנית 
 צילום: צילום מסך, ערוץ 2 
 
משרד התקשורת מקיים בחודשים אלה שימוע לתוכנית התחקירים של אמנון לוי, "שומר מסך", לתוכניות החידונים "מצלצלים" ו"צלצול הכסף" ולתוכניות ריאליטי פופלאריות נוספות, במסגרת הסדרת שימושים מסחריים בטלפונייה.

למעשה משרד התקשורת מנסה למנוע את המצב הקיים בו תוכניות טלוויזיה מפרסמות מספר גישה סלולרי בעוד שמדובר בשלוחה קווית. כך לדוגמה, "שמור מסך" מפרסמת מספר התקשורת עם קידומת של 057. עוד בוחן המשרד חברות המפרסמות מספר גישה בחו"ל, כאשר מדובר בהתקשרות חו"ל-פרימיום, היקרה בהרבה מעלות שיחה רגילה לחו"ל. כך לדוגמה, תוכניות "מצלצלים" של ערוץ 10 ו"צלצול הכסף" של רשת עלות השיחה היא 5 שקלים. כמו כן, נבחנים חיובים גבוהים עבור SMS בתוכניות מסויימות, לרבות תוכניות ריאליטי, הנעים ממחיר של שקל אחד עד למחיר של 5 שקלים להודעה אחת. בחלק מהמקרים התוכניות משתמשות בשיטות התקשרות זו כדי ליצור הכנסה נוספת.

במשרד התקבל מינוח פנימי על פיו הענקת מספר סלולרי לשלוחה קווית בארץ מכונה 'חור שחור', ואילו שימוש בהודעות SMS יקרות או שימוש במספר חו"ל-פרימיום מכונה 'חור כסוף'.
 

שיטת החור שחור

"לא רואה אגורה אחת מהתקשרויות של אנשים". שומר מסך עם אמנון לוי
 "לא רואה אגורה אחת מהתקשרויות של אנשים". שומר מסך עם אמנון לוי 
 צילום: ערוץ 10 
 
יש לציין כי תוכניות החידונים המוזכרות מצולמות בחו"ל (בהונגריה), כך שההכנסה מהתקשרויות מכסה בקושי את עלות ההפקה. כמו כן, תוכנית "שומר מסך" אינה עושה כל רווח מההתקשרויות של לקוחות כי מדובר בשירות חיצוני של תא קולי. בנוסף, שיקלוט השיחות לתוכנית מתבצעות על ידי חברה חיצונית, שמשתמשת בשיטה של 'חור שחור'. כמו כן, כל התוכניות, הנוקטות בשיטות של 'חור כסוף' מעלות בשידור כתובית המציינת בפירוש את עלות השיחה או עלות הודעת הטקסט. השימוע של משרד התקשורת לא נוגע רק לתוכניות טלוויזיה, אלא גם לחברות העושות שימוש במספר גישה סלולרי ('חור שחור'), כמו אתרי אינטרנט של טיסות ונופש. מהפקת "מצלצלים" נמסר בתגובה כי "שיטת הסליקה של 'מצלצלים' שעברה מ-SMS לחיוג קווי לחו"ל צמחה מתוך עמלות לא מתקבלות על הדעת של חברות הסלולר (50% ואף יותר) והשתתפות בלתי אפשרית של גופי התוכן עם הסלולריות ותשלום קופון חסר היגיון. על תוכנית ההסדרה של משרד התקשורת אומרים בהפקה כי "מוטב שמשרד התקשורת ילמד שיש בעולם תעשיה שלמה המבוססת על SMS ושיחות פרימיום וזה מוסדר היטב בחוקים ברורים. בארץ המצב לא כך, ולכן כל גוף תוכן מוצא דרכים אלטרנטיוויות לסליקה".

מהפקת "שומר מסך" נמסר בתגובה כי התוכנית "לא רואה אגורה אחת מהתקשרויות של אנשים. כמו כן התחלנו לברר אם ניתן להחליף את מספר ההתקשרות למספר קווי רגיל. כבר לפני שנים התוכנית התקשרה עם חברה המפעילה את התא הקולי של התוכנית ומשקלטת עבורנו את ההודעות, כאשר לתוכנית יש מאות פניות בשבוע. בכל אופן מדובר בעלות שיחה סלולרית רגילה ובשיחה שלא צריכה לקחת יותר מדקה".

ברשת בחרו שלא להגיב לידיעה.

עוד בתעשייה
 
 
 
עוד ב-Themarker
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by