בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אין לי ארץ אחרת 
 
 גנבו את הפורמט? שבוע סוף מול ארץ נהדרת    צילום: יח``צ קשת, רשת    
תעשייה |
 
רותי זוארץ

האשמות חריפות של גורמים בקשת בדבר גניבת הפורמט של "שבוע סוף" מ"ארץ נהדרת", נענות בהאשמות נגדיות על משחק מלוכלך של קשת נגד רשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפחדים לאבד את הבכורה. ארץ נהדרת
 מפחדים לאבד את הבכורה. ארץ נהדרת 
 צילום: יח"צ קשת 
 
המתיחות בין הזכייניות רשת וקשת על רקע הצלחת "שבוע סוף" מחריפה. הרקע: צעדיה של קשת המחלישים – לכאורה במתכוון – את משדר הדגל הנוכחי של רשת, וכמובן חזרתה הקרובה למסך של "ארץ נהדרת". הטריגר כידוע, היה בסוף השבוע האחרון בו נשלחו מנחי "האח הגדול" לבית התכנית, לשידור בערוצי 20 ו"ביפ" של HOT מול שידור "שבוע סוף". בנוסף, מפרסם ערוץ "ביפ" (בבעלות קשת) בתקופה האחרונה את "האחות הקטנה" (המשודרת מול "שבוע סוף") בשיבוצים נרחבים בערוץ 2.

"מדובר בעניין מהותי", אומר ל-nana10 בכיר לשעבר באחת הזכייניות. "דה פאקטו, קשת כאילו הכריזה שהיא משדרת שבעה ימים בשבוע, בלי רגולציה ובלי מחויבויות". ההתלהטות בגזרה מגיעה לאחר שגורמים בקשת טוענים נגד רשת לגניבה של עיקרון הפורמט מ"ארץ נהדרת".
 

"נימה מאיימת כלפי כותבים"

"נימה מאיימת על אנשי הפקה וכותבים מצד גורמים בקשת". מולי שגב, עורך ארץ נהדרת
 "נימה מאיימת על אנשי הפקה וכותבים מצד גורמים בקשת". מולי שגב, עורך ארץ נהדרת 
 צילום: אביב חופי 
 
תנאי הפתיחה ל"ארץ נהדרת" בעייתיים לא רק בגלל תחרות של פורמט דומה מבית רשת. קשת כלל לא התכוונה לשדר בתקופה זו את "ארץ נהדרת", עד שהבחירות המתקרבות שינו לה את התכניות ואילצו את הזכיינית לשחרר תקציב לתכנית היקרה, למהדורה בת 7 תכניות בלבד. "שבוע סוף" זוכה בתקופה האחרונה לפצח את ימי שישי הקשים (ממוצע של 23% רייטינג בשבועיים האחרונים) ונהנית מ'באזז' חיובי, לאחר חבלי לידה קשים. כניסת ההומור שלה לסדר היום הציבורי מאיימת על ההגמוניה הבלתי מעורערת של "ארץ נהדרת".

גורמים בהפקת "שבוע סוף" מעידים על מסכת לחצים מצד גורמים בקשת, הכוללים נימה מאיימת על אנשי הפקה וכותבים שקיבלו הצעות מהתכנית של רשת. חלק מהעיתונאים המסקרים את קשת מספרים כי מולי שגב, עורך "ארץ נהדרת", האשים בשיחות איתם חד-משמעית את "שבוע סוף" בגניבת הרעיון והפורמט. מקור בכיר בתעשייה מספר כי שגב אף שוחח עם גורמים בערוץ 10 על העמדת תחרות משמעותית יותר ל"שבוע סוף". טענה ששגב מכחיש בתוקף.
 

"העתקה בוטה של הפורמט"

 
על פי גורמים בסביבתו של שגב, שוחח האחרון בעצמו עם מפיק "שבוע סוף" יואב גרוס והעלה בפניו טענות קשות על גניבת הפורמט. "זו העתקה בוטה", אומרים אותם גורמים, אך מהצד השני "שגב בלם בכירים בקשת שהיו מוכנים להגיש כתב תביעה נגד 'שבוע סוף', בטענה כי זה רק ישרת את האחרונה בזירת יחסי הציבור".

בקשת סירבו להגיב לכתבה, אך בכירים בזכיינית אמרו ל-nana10 שלא לייחוס, כי רשת "מנסה כבר מזמן להעלות חיקוי לארץ נהדרת, ולשם שינוי הפעם זה הלך. זה נכון שהם הכחישו שמדובר בחיקוי ושבאמת בהתחלה היה נראה כאילו מדובר במשהו אחר, אבל כעת כשהם נצמדים לחיקויי דמויות, ברור שיש כאן מוצר זהה".

רשת, קשת ומולי שגב בחרו שלא להגיב.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by