בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדיה 
גם קשת מפטרת 

גם קשת מפטרת

 
מדיה |
 
דוד ורטהיים ואלכס פולונסקי

גל הפיטורים בטלוויזיה הגיע גם לזכיינית החזקה: מפטרת עשרות עובדים, בין היתר מפורטל Mako שהושק לאחרונה. קבוצת מקאן אריקסון הודיעה היום אף היא על הפחתת שכר וקיצוצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפיטורים הגיעו גם לזכיינית החזקה ביותר. קשת
 הפיטורים הגיעו גם לזכיינית החזקה ביותר. קשת 
 צילום: יח"צ 
 
גל הפיטורים הגיע גם לקשת, זכיינית הטלוויזיה החזקה של ערוץ 2. ל-nana10 נודע כי לפחות 20 עובדים קיבלו היום מכתבי פיטורים, הן בזכיינית והן בפורטל האינטרנט Mako שהושק לאחרונה בהשקעה של מיליוני דולרים וזכה לכניסת גולשים יחסית גדולה, בין היתר משום הצלחת התוכנית "האח הגדול". בקשת אישרו את הידיעה. על פי גורם בקשת מדובר בעובדי הפקה ומנהלה וכן עורכים של ערוצי תוכן שעתידים להסגר, ביניהם גם עובדים ותיקים ובכירים.

בהודעה שיצאה מאוחר יותר מהזכיינית נמסר גם כי נשקל עתידן של הפקות שונות של הזכיינית וכן כי יחל תהליך התייעלות כולל. בנוסף לקיצוץ בתקציבן של תוכניות קיימות ושל הפקות שכבר יצאו לדרך, יבוא הקיצוץ לידי ביטוי גם בחוזי ההעסקה של טאלנטים ויוצרים הקשורים לזכיינית. כזכור, בשבוע שעבר נודע כי הזכיינית תקצץ 15% מהוצאותיה, קיצוץ שאמור להשפיע על הפעילות השוטפת, לוח השידורים, ועל תקציב הרווחה של החברה - בין השאר ביטול הנופש השנתי. על פי גורמים בקשת, הצעדים הללו לא הספיקו, והזכיינית נאלצה לנקוט בצעד דראסטי שכולל פיטורי עובדים.

בקשת ביקשו להדגיש כי התהליך כולו נעשה "תוך שיתוף פעולה והדברות מצד הגורמים השותפים לקשת בעשייה הטלוויזיונית".

עידכון: 20:11
 

קיצוצים גם במקאן

הפחית 15% משכרו. שילוח
 הפחית 15% משכרו. שילוח 
 צילום: יח"צ 
 
הפגיעה בגופים החזקים במדיה לא נפסקת כאן. היום הודיע אילן שילוח, מנכ"ל מקאן אריקסון על הפחתת 15% משכרו ו-12% משכר הבכירים במשרדו, הנחשב לגדול ומצליח בישראל. עוד נודע כי כל שאר עובדי הקבוצה יצאו במהלך 2009 לחופשה ללא תשלום למשך 22 ימי עבודה - 10 מהם במסגרת חופשה מרוכזת, והשאר כימי חופשה שתתואם מול המנהלים.

במכתב שהפיץ לעובדי הקבוצה כתב שילוח כי "המצב הכלכלי הקשה בעולם הפך להיות חלק מהמציאות הכלכלית במשק הישראלי בו אנו פועלים. תחושת אי-הוודאות, הקיימת היום בשווקים השונים, מחייבת אתנו להתכונן ולהיערך בהתאם. צעדים אלה נועדו להבטיח לכל אחד ואחת מאיתנו מקום עבודה בטוח ויציב גם בתקופת חוסר הוודאות הזו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by