בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מצליח לרינה 

מצליח לרינה

 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

יאיר לפיד לא לבד. רינה מצליח מחדשות ערוץ 2: "קבלתי הצעות מימין ומשמאל להצטרף למפלגות" .כך בפאנל בכנס אילת לעיתונות, שעסק בקשר האישי בין אנשי תקשורת ופוליטיקאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצליח לה, אבל היא לא רוצה. מצליח
 הצליח לה, אבל היא לא רוצה. מצליח 
 צילום: nana10 
 
כנס אילת ה-2 לעיתונות, ממשיך לנפק מיני כותרות, דווקא מקו התפר שבין התקשורת לפוליטיקה. היום סיפרה הכתבת הפוליטית של ערוץ 2, רינה מצליח, כי בעת האחרונה היא קבלה הצעות שונות ממפלגות שונות להצטרף לשורותיהן. מצליח אמרה את הדברים בפאנל מיוחד תחת הכותרת "תקשורת ופוליטיקה, הכל אישי?", בו השתתפו גם איילה חסון - נשר מהערוץ הראשון, בן כספית ממעריב והערוץ הראשון, גדעון אלון מישראל היום, רביב דרוקר מחדשות 10, ד"ר תמיר שפר מאוניברסיטת חיפה וחבר הכנסת משה כחלון מהליכוד. "כשנכנסתי להיות כתבת בכנסת", הוסיפה מצליח, "הבנתי מהר מאד שקשה עד בלתי אפשרי שלא לפתח קשרי חברות עם פוליטיקאים. הבעיה מתחילה כשהעיתונאי מתחיל לחשוב שהוא הסיפור". כדוגמא אקטואלית לכך הביאה מצליח דווקא קולגה ממערכת החדשות שלה. "הסיקור האחרון של דני קושמרו ממומביי, הוא דיווח כזה", אמרה מצליח", כל הטקסט התחיל מאני ראיתי, אני שמעתי. איפה תמונת המצב האובייקטיבית, האמיתית? לי באופן אישי יש בעיה עם העיוות בו עיתונאי לא נותן תמונת מצב מדוייקת אלא של עצמו". בהקשר זה שאר חברי הפאנל אישרו את הידיעה כי העיתונאי ואיש הטלוויזיה יאיר לפיד חוזר על ידי שלוש המפלגות הגדולות אף הוא.

נושא נוסף שנידון בפאנל היה סביב הבעת העמדה הפוליטית של עיתונים ועיתונאים שונים. בעניין זה חה"כ כחלון אמר כי "יש שני דברים שלא עברו בכנסת אלא בתקשורת. תוכנית ההתנתקות ואוסלו. כך גם במשאל המתפקדים שערך שרון סביב ההתנתקות שמשום מה לא קיבל יותר מידי על הראש מהתקשורת הדמוקרטית והנאורה שלנו". כחלון שוסע על ידי כספית שסרב לקחת את האחריות על העניין ואמר כי שני הדברים הללו עברו בכנסת ישראל. בהקשר זה צצה גם מלחמת הקרדיטים הידועה בין מערכות החדשות, אך איילה חסון שהשתתפה אף היא בפאנל, הצביעה על העובדה שהיא נוהגת לתת ולקבל קרדיטים ו"המצב לא כל כך גרוע כפי שרגילים לחשוב".
 

ביביתון או ציפיתון

חוזר על ידי שלוש המפלגות הגדולות. לפיד
 חוזר על ידי שלוש המפלגות הגדולות. לפיד 
 צילום: יוני המנחם 
 
נקיאת העמדה של עיתונים מרגיזה מתברר, לא רק פוליטיקאים שמחפשים תירוץ. הנשוא עלה אף הוא בפאנל ה"הכל אישי", כאשר מרבית המשתתפים הסכימו בניהם שהיעדר הכרזה רשמית של עיתון על תמיכתו במועמד דווקא מחלישה את האמון בו ויוצרת מצב מעוות. משה כחלון הסביר כי "אין לי קשרים עם עיתונאים. מעולם לא ישבתי אצלם בבית והם לא אצלייתכן מאד שזה פגע בי מספר פעמים. אבל הבעיה היא לא נקטית עמדה או לא, הבעיה מתחילה כשהתקשורת פוצחת בקמפיין עבור מועמד, ושכחת לבדוק את החסרונות שלו בדרך".

בעניין מעבר עיתונאים כשלי יחימוביץ ולאחרונה הצטרפותו של דניאל בן - סימון, לפוליטיקה, אמרה חסון - נשר כי "עיתונאים שהלכו לפוליטיקה היו תמיד פוליטיקאים. בהמשך אמרה כי "אני מעולם לא רציתי ולא אהיה בפוליטיקה. יש לי חמלה כלפיהם. עוד הוסיפה חסון - נשר כי "רק עיוור לא רואה קמפיינים שמריצים עיתונאים עבור מועמדים. הארץ לדוגמא בחר להודיע רשמית על תמיכתו ברון חולדאי יממה לפני הבחירות ברשויות המקומיות. לפחות הדברים היו על השולחן. עם זאת", הוסיפה, "אני לא חושבת שיש גוף עיתונאי מגוייס, העיתונות בנויה מקשת גדולה ורחבה של אנשים ודעות". רביב דרוקר הוסיף כי "כל הדרישה מהעיתונאים לייצר כתבות עומק על עיתונאים כמו הכתבה ההשוואית של מעריב על המצע הכלכלי של המועמדים, היא יפה וטובה לפאנלים. בחיי היומיום, אף אחד לא קורא את זה ובסופו של דבר הציבור בוחר ממיכלול סיבות שהמצע הוא רק חלק מהן".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by