בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
פאריס הילטון 
 
 האם העיתונות היא עדר? חסון, מירוז, ליברמן ובומבך   
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

חבר הכנסת אביגדור ליברמן: "התקשורת סטריאוטיפית ואיננה מייצגת אותי". סוהיל כראם, רדיו א-שמס: "כשכבר מראיינים ערבים, צולבים אותם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיפור האמיתי הוא בכלל הבחירות. פינס בפאנל "סקר או שקר"
 הסיפור האמיתי הוא בכלל הבחירות. פינס בפאנל "סקר או שקר"   
הלוקיישן: אילת.
המלון: הילטון.
הנושא: העיתונות לאן.
הסיפור האמיתי: הבחירות (גם) כאן.

זו השנה השנייה בה מתכנסים מיטב עיתונאי ארצנו באילת למה שמתיימר להיות פסטיבל ראש פינה של העיתונות, עם הסאבטקסט "לא כל הלא נוצץ - לא זהב". אולם את הכותרות האמיתיות של פתיחת האירוע, סיפקה הפעם מערכת הבחירות המתקרבת.

בפאנל המרכזי שעסק בנושא "העיתונות היא עדר?", תקף חבר הכנסת אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) את עיתון "ישראל היום", בהתייחסות לשאלת המנחה איילה חסון בנוגע ליחס התקשורת בסיקור פוליטיקאים. "אם יש דבר שאני שונא זה צביעות", אמר ליברמן בפאנל בו נכח גם כתב "ישראל היום", שלמה צזנה. "אם העיתון שלך מנסה לקדם אדם מסוים, אז תאמרו את זה בגלוי", אמר ליברמן לצזנה, שמצידו הגיב כי נתניהו הוא לא מילה גסה. בהקשר אחר תקף ליברמן את חברי הפאנל האחרים ואמר כי "חלק גדול ממה שנאמר עליו בתקשורת אינו אמת, ולא מייצג אותו וכרוך בעובדה שהתקשורת שמאלנית וסטריאוטיפית. "התקשורת טוענת שאני רוצה טרנספר, כאשר אני מתנגד בכל תוקף לרעיון".
 

צולבים את הערבים

 
גם נציגי התקשורת של המגזר הערבי שנכחו בפאנל תקפו את הממסד התקשורתי הישראלי, למרות שהם בשר מבשרה. סוהיל כראם מרדיו "א-שמס" כינה את התקשורת הישראלית סטראוטיפית, לאומנית ומקפחת, בכל הנוגע לסיקור בעיות היום יום של המגזר. "מתי בפעם האחרונה ראיתם כתבה העוסקת בתאונות דרכים, בביוב או במים בכפרים ערביים? כשכבר מעלים מישהו מהמגזר הערבי לשידור או לכתבה, תמיד צולבים אותו". איילה חסון טענה בתגובה כי כתבות כאלו לצערה לא נעשות גם כשמשמדובר באזרחים יהודיים, וגיא מירוז, שהשתתף אף הוא בפאנל, גיבה את דבריו של כראם ואמר כי שלא יהיה לאף אחד ספק, הערבים במדינה הזו הם המקופחים ביותר".

במהלך הדיון הסכימו חברי הפאנל כי הסיבה המרכזית להיעדרותה של עיתונות שאיננה "מיין - סטרימית" או עדרית נובעת מבעיות תקציב אך גם בשל "עיתונאים שכבר מכירים היטב את המערכת ומביאים מראש רק סיפורים שברור שיקבלו פולו אפ או את אישור העורכים, כמו אונס במגזר החרדי או כתבות צבע פוטנציאל לרייטינג".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by