בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מייבשים את הביצה 

מייבשים את הביצה

 
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

המיתון הגיע לטלוויזיה: זכייניות ערוץ 2 יקצצו עד 15% בהוצאות וערוץ 10 יקצץ בשכר בכירים ובעלויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תקצץ 15% מהוצאותיה. מנכ"ל קשת, אבי ניר
 תקצץ 15% מהוצאותיה. מנכ"ל קשת, אבי ניר  
 צילום: יח"צ קשת 
 
זכיינית ערוץ 2, קשת, תקצץ 15% מהוצאותיה - כך נודע ל-TheMarker. הקיצוץ ייעשה גם מפעילות שוטפת, מהוצאות על לוח השידורים וכן מתקציב הרווחה של החברה, למשל על ידי ביטול הנופש השנתי. גם הזכיינית הנוספת של ערוץ 2, רשת, נוקטת בצעדי ייעול: רשת תקצץ שיעור של 12%-5% משכר הבכירים המועסקים על ידה, זאת כהיערכות בשל המיתון הממשמש ובא. גם ערוץ 10 הודיע אתמול על התייעלות: הערוץ הודיע כי הוא "פותח בשורת צעדי התייעלות, בראשם קיצוץ בשכר העובדים הבכירים. כמו כן יצמצם הערוץ את ההוצאות על הפקות עתידיות באמצעות צמצום עלויותיהם של פרויקטים מתוכננים". בנוסף הודיע הערות כי "צעדים אלה יבואו לצד הפחתת עמלות משרדי הפרסום, כפי שהצהירו בשבוע שעבר בעלי מניות הערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן".

שלוש הזכייניות צפויות לסיים את 2008 בהפסד - רשת צפויה לסיים את 2008 בהפסד תפעולי של 30-20 מיליון שקל, קשת צפויה לסיים את 2008 בהפסד תפעולי של 15-10 מיליון שקל, ואילו ערוץ 10 צפוי להגיע להפסד תפעולי של כ-80 מיליון שקל.
 

מבטלים תוכניות

 
הזכיינית רשת כבר ביטלה בימים אלה כמה הפקות שביניהן ביג אין ג'אפאן (תוכנית בידורית שבה מתמודדים המשתתפים בתוכניות בידור יפאניות), וכן תוכנית תיעודית בהנחיית עינת ארליך (עד סוף העולם) ותוכנית תיעודית נוספת שהיתה אמורה לעסוק באלימות. בקשת ובערוץ 10 שוקלים מחדש את הלוח המתוכנן וכבר נודע על מספר ביטולים והקפאות של תוכניות. ההערכות בשוק גורסות כי 2009, או לפחות החציון הראשון שלה, צפוי להיות קשה ביותר עבור כל הגורמים בתחום ולהתאפיין בהפסדים של הגורמים העוסקים בתחום.

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי, ורשבסקי מסר: "לצערי הגיעה השעה לנקוט בצעדים ממשיים. פיטורי עובדים הם מבחינתי קו אדום שאני מקווה שלא ניאלץ לעבור. המטרה היא לצמצם בעלויות תוך מינימום פגיעה בעובדים ובספקים ותוך שמירה על לוח תוכניות אטרקטיבי ומנצח". רשת מסרה בתגובה על קיצוץ בשכר הבכירים כי "אכן רשת עורכת קיצוץ בשכר הבכירים. הקיצוץ ינוע בין 5% ל 12% ויחול על בכירי החברה. כל נתון ספקולנטי אחר אינו נכון". מקשת אישרו את הדברים.

עוד בתעשייה
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by