בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
הקלפיון העליון 
 
 ``לבני תמכור לציבור ניקיון כפיים, גם לבני``. זרמון    צילום: אילוסטרציה    
פרסום ושיווק |
 
אילון זרמון

לבני רצה לשלטי חוצות, ברק רץ לחפש מפלגה ורק ביבי נתניהו שותק, כחלק מקמפיין שמתנהל ביד אומן. אילון זרמון, מנכ"ל משרד הפרסום זרמון-גולדמן, במדור שבועי חדש, כל הדרך אל הקלפי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ציפי לבני טובה למדינה. היא נקיית כפיים, בעלת קול חדש ורענן, והכי חשוב - פנים חדשות ומרוטשות בפוטושופ ביד גסה. היא לא נכנעת לסחטנות (אבל מסירה את תמונתה בירושלים מחשש להשחתת השלטים בידי חרדים), היא רצינית ובה בעת ידידותית, והיא תעמוד בתוקף לצד החוק.

לבני לבנה וזכה. היא שקופה והאסטרטגיה שלה גם. כל כך שקופה, שעוד לפני שהתחיל הקמפיין שלה ביבי הספיק לקרוא אותו ולנקות במשנה מרץ את האורוות של הליכוד. הוא צירף את בגין, מרידור ויעלון וכינס את המרכז באופן מסודר ושקט, כמעט בריטי, ולא נתן אפילו לפנינה רוזנבלום להרוס את החגיגה המנומסת הזאת. לבני תמכור לציבור ניקיון כפיים ורעננות - ביבי ימכור ניקיון כפיים וניסיון.

היציאה החפוזה של לבני בשלטי חוצות משדרת לחץ, שהולך וגובר כל עוד ביבי שותק. לעומתה, הקמפיין של ביבי מתנהל עד כה ביד אומן. שקט, מאופק, ממלכתי וחסכוני. ביבי נוכח ואינו נוכח. רואים אותו אך לא יודעים איך. השיטה שנוקטים האסטרטגים של ביבי היא לחשוף אותו בעקיפין. לא ביבי יהיה זה שיזום פנייה לתקשורת אלא התקשורת תפגוש אותו במקומות שונים: בשלטים של אוהדים, בכנס של המרכז, בהודעות משותפות בו הכוכב יהיה בגין, מרידור או יעלון, בטח לא ביבי עצמו. והשקט הזה מקבל עוצמה יתרה כששני המתמודדים מגלים חולשה. לבני רצה לשלטי חוצות וברק רץ לחפש מפלגה.
 

ברק לא פקטור

לא פקטור. ברק
 לא פקטור. ברק 
 צילום: יח"צ 
 
כן, ברק. אחד האנשים הכי מוערכים - לא - מוערכים שפגשה הפוליטיקה מעודה. ברק הינו הראשון שעוד לא התחיל את הקמפיין. אין לו איך, אין לו על מה ,ואין לו למה. המוצר אותו הוא רוצה למכור עוד לא מוכן ויש אומרים שאפילו לא עלה על פס הייצור. המצוקה שעוברת מהופעותיו, מקריסת מפלגתו, מעזיבת הבכירים ומהודעות מקורביו, מייצרת שדה קרב בו נשארים שניים בלבד: לבני וביבי. בעוד הוא הולך, מתרחק ומתמודד עם שאלות נוסח האם יהיה מוכן להיכנס לממשלה של מי מהשניים. מצוקתו כל כך גדולה שישנה תחושה ששני יריביו לא מתקיפים אותו כי לא נעים להם או כי פשוט אין צורך. כך או כך, הם לא רואים בו פקטור ובחוסר ההתייחסות שלהם הם אומרים שאין בכוונתם להפוך אותו לכזה.

שלב זה, הפרלימינארי של מערכת הבחירות, בו לבני מנסה להתקיף, ביבי אציל בריטי, וברק נאבק לשרוד, הוא השלב המשעמם ביותר. זאת בדיוק הסיבה שביבי מוביל. כל עוד הוא יידע להשאיר את מערכת הבחירות משעממת סיכויו לנצח יגדלו. נדמה לי שהוא מבין את זה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by