בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
גינת שינקין 
 
 זוכה בכל הקופות. רפי גינת    צילום: יח``צ רשת    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

כלבוטק ניצחה שוב: ביהמ"ש דחה את בקשתה של מיסטיקנית לצו מניעה כנגד שידור התחקיר אודותיה בתוכנית הקרובה. האם גם בביה"מ אוכלים חומוס?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"טיב טעם" נלחמו. "כלבוטק" סרבה לגנוז
 "טיב טעם" נלחמו. "כלבוטק" סרבה לגנוז  
 צילום: חדשות 10 
 
ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב דחה היום בצהריים את בקשתה של המיסטיקנית סנא קומע להוציא צו מניעה כנגד שידור כתבת תחקיר עליה בתוכנית הקרובה של "כלבוטק". מהתחקיר עולה כי המיסיטקנית הוציאה מאלמנה מבוגרת מאות אלפי שקלים בטענה שתמנע התפתחות גידול סרטני בגופה. סגן נשיא ביה"מ המחוזי בת"א השופט יהודה זפט קבע כי זכות הציבור לדעת וההגנה על חופש הביטוי גוברים במקרה זה על אינטרסים במניעת הפרסום ונעתר לבקשת "כלבוטק" להטיל על קומע תשלום הוצאות בקשה ושכר-טרחה בסך 5,000 שקלים. התחקיר אודות המיסיטיקנית חביבת המפורסמים ישודר מחר בתוכנית "כלבוטק" בשעה תשע בערב.

זו אינה הפעם הראשונה בה נדחית תביעה למניעת שידור התוכנית וכפי הנראה במערכת "כלבוטק" המורגלת באופנה החדשה/ישנה, מצטיידים בכל ההגנות הדרושות עוד טרם ההחלטה לשדר תחקיר, במיוחד בנושאים רגישים. התחקיר המדובר האחרון שעלה לכותרות נגע לפרשיית החתולים של "טיב טעם". מערכת "כלבוטק" סירבה לגנוז את הכתבה על אף שהנהלת "טיב טעם" ניסתה להוכיח פוטנציאל פגיעה בחברה והביאה לבית המשפט ראיות לכאורה שתוכנית הטלוויזיה הטעתה את הציבור, את המשטרה ואת ביהמ"ש כשהאשימה גניקולוג בהונאה.
 

רופא הנשים והשופט העליון

 
ב"כלבוטק" לא הסתירו את החיוכים גם כאשר אותו גניקולוג מפרשיית החתולים, תבע בעצמו את מערכת התוכנית. גינת וצוותו הכינו במשך זמן ממושך כתבת תחקיר החושפת ליקויים בעבודתו וערערה על אבחנותיו ואופן הטיפול בלקוחותיו, בטענה כי אלה נועדו להוציא כספים מהלקוחות. טענות אלה התבססו על תלונות שהגיעו למערכת התכנית וכן על ממצאי "מצלמה נסתרת" של תחקירניות התוכנית. הגינקולוג ביקש לגנוז את הכתבה, בהתבססו על חוות דעת של רופא מומחה אחר, אשר תמך באבחון ובשיטת הטיפול עליה נמתחה ביקורת בכתבה. ב"כלבוטק" סירבו גם במקרה זה לגנוז את הכתבה, ולאחר שביהמ"ש המחוזי נתן לגינקולוג צו מניעה זמני נגד שידור התכנית ערערה מערכת התכנית ו"רשת" הגוף המשדר, לביהמ"ש העליון, שקיבל לבסוף את גרסת "כלבוטק".

במקרה אחר דחה בית המשפט את בקשתו של דר' ריחני מביה"ח בנהריה למנוע שידור תחקיר אודותיו, החושף כיצד הוא לקח לכיסו שוחד של אלפי דולרים ממטופלים שהגיעו אליו לצורך השתלת קרנית, תוך שהציע להם לנתחם בעצמו, ובכך לחסוך להם את ההמתנה המתבקשת. ריחני פנה לעליון בטענה לפגיעה בשמו הטוב. בקשתו נדחתה והתוכנית שודרה כרגיל.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by