בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
חותכים בבשר 
 
 יצא לחופשה. רייכר    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

גל הפיטורים במעריב ממשיך ועכשיו על הכוונת 3 מוותיקי העיתון: מבקר הקולנוע מאיר שניצר, גדעון רייכר ואשת המתכונים - אודטה שוורץ. "איפה הבושה?" גרסת 2008

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גלי ההתייעלות בתקשורת נוכח המשבר הכלכלי אינם שוקטים לרגע. היום נודע ל-nana10 כי לפחות שניים מוותיקי ובכירי העיתון קיבלו זימונים לשימוע שלפני פיטורים. מדובר בגדעון רייכר ובמבקר הקולנוע מאיר שניצר. על פי גורמים נוספים, גם העיתונאית הקולינרית, המותג והמוסד - אודטה שוורץ, עמדה בפני תהליך דומה כאשר הוזמנה לדיון מיוחד בנוגע לקיצוץ בשכרה. יצויין כי כל השלושה ידועים כבעלי שכר גבוה, על פי ההערכות כמה עשרות אלפי שקלים בחודש, ולחלקם אף הוצע הליך קיצוץ בשכרם טרם ההחלטה הסופית.

על פי המסתמן, מדורו הקבוע של רייכר "רייכר מתרגז", יבוטל. רייכר מועסק כפרליאנס בעיתון. בעבר הוא הספיק לשמש ככתב הפרלמנטרי של "ידיעות אחרונות" וגם כיהן ככתב מדיני, מאוחר יותר הגיש פינה ב"כלבוטק" שהולידה את צמד המלים "אצה רצה" ו"שמח וטוב לב". בנוסף הוא מגיש ברדיו את התוכניות המיתולוגיות "יש עם מי לדבר", "ציפורי לילה משוחחות" והנחה במשך שבע שנים את התכנית "ערב חדש" בטלוויזיה החינוכית.
 

שמועות על שימועים

חותכים בבשר? דנין
 חותכים בבשר? דנין 
 צילום: ערוץ 10 
 
על פי מקור בכיר במעריב גם מבקר הקולנוע המיתולוגי מאיר שניצר הוזמן לשימוע שלפני פיטורים או קיצוץ משמעותי בשכרו, ועומד בימים אלו בפני דיון נוסף בו יטען כי שכרו כבר קוצץ. בעברו ערך שניצר את "העיר", ואת מוספו של עיתון "הארץ". לאחר מכן החל לבקר סרטי קולנוע במדורים שונים במקומונים "העיר" ו"כל העיר", בתחנת הרדיו "קול ישראל" וב"הארץ" ו"מעריב", שם ביקר סרטים וכן תוכניות טלוויזיה במשך שמונה שנים. שניצר נודע בעקבות עתירה לבג"ץ שהגיש ב-1988, בעת שכיהן כעורך "העיר", נגד הצנזור הצבאי הראשי, שידועה כ"בג"ץ שניצר". בעתירה זו יצאו שניצר והעיתונאי אלוף בן נגד החלטת הצנזור לאסור על פרסום כתבה המכילה קטעים העוסקים בביקורות על אודות תפקודו של ראש "המוסד" ועיתוי החלפתו. העתירה, שהייתה הפעם הראשונה בה עמדה לביקורת שיפוטית היקף סמכותו של הצנזור הצבאי הראשי, התקבלה על ידי שופטי בג"ץ. שניצר ידוע גם כקורבן התקף זעם של דודו טופז, שבמהלכו שבר טופז לשניצר את משקפיו עקב ביקורת חמורה שכתב זה על תוכניתו בשנת 1995. לאחר המקרה תבע שניצר את טופז וזכה בפיצוי רחב של 62,500 שקלים.

על פי ההערכות גם אודטה שוורץ עברה הליך שימוע בדומה לשניצר אך כפי הנראה היא תשאר בתפקידה תוך מו"מ להורדת שכרה.

גדעון רייכר אישר את הדברים ואמר כי "המדור אכן יצא לחופשה בלי קשר למעגל הפיטורים הנרחב בעיתון". מאיר שניצר אישר שאכן היה ב"מעין דיון בנושא שכרו אך מעמדו לא נפגע". אודטה שוורץ הכחישה את הדברים והציעה ל-nana10 לעשות כתבה בנושא כיצד נולדת שמועה.

גל הפיטורים במעריב מתווסף לזה של כמה מבכירי ידיעות אחרונות, שפינו אף הם את מקומם-ולא לטובת מחליפים, בניהם כתב הפלילים הותיק בוקי נאה, רכז הכתבים אודי רבינוביץ' וכתב המשטרה של העיתון יובל יועז.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by