בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השילוש הקדוש 
עבודה שחורה 
 
 הזחיחות, הריחוק והסימן שאלה. מהדורות השישי    צילום: אילוסטרציה    
השילוש הקדוש |
 
פיני אסקל

דרוקר ושלח מתרחקים, נתניהו ואריה גולן מתקרבים ויאיר לפיד והפאנל מתווכחים. מהדורות השישי סוגרות שנה ופיני אסקל סוגר חשבון. השילוש הקדוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו בכל יום שישי, גם שלשום דרוקר ושלח באו לעבודה. ובעבודה כמו שלהם אי אפשר באמת ליהנות מהחג, גם אם הוא ממש מתדפק בפתח, בטח ובטח לא לעשות סיכומים שנתיים. אז אפשר לשלוף מהמותן ולזרוק כמה "שנות טובות" לכל עבר, אבל אחרי ההפוגה הזו יש לעמוד על המשמר ולהמשיך בעבודת הקודש היומיומית, שכוללת תמהיל טוב, אפילו בסטנדרטים של דו"ש: דו"ח מז"פ על החטיפה של שליט, אשה ברמת צמח שהביאה לעולם ילדה, חינוך אלטרנטיבי על פי עיקרון הרצף וסיפורם של הדגים ההולכים ונעלמים. בכל יום אחר זה היה עובר בשלום, אבל השבוע היה מקום ליישר קו עם העולם בסיכום שנה כלשהו, בטח אחרי שנה כל כך מורכבת. אבל הסנוביזם, הריחוק של המהדורה מהעם האמיתי, כל אלה גרמו להיעדר הסיכום השנתי מהסיבות השמורות עימם.

"יומן" הביאו כהרגלם מוצר מיושן, אבל עשו עבודה מקצועית וחילקו את הפרסים לקטגוריות רבות ומגוונות, תוך כדי נימוקים של צוות הפרשנים הוותיק שישב באולפן. לפעמים זה נראה טוב יותר, לרוב פחות,אבל ואפילו הגרפיקה הרוממאית היתה חיננית. חוץ מהסיכומים, היתה גם קריצה כבר למי שאולי יהיה איש השנה הבאה, בנימין נתניהו, בראיון עם המנחה התורן, אריה גולן. יצאו משם כמה מיני הכפשות וכמה מיני כותרות – לא משהו שלא ידענו – אבל זה נתפר יפה עם הסיכום השנתי.
 

ניצחון דחוק

 
אצל יאיר לפיד נתנו במה לכולם: ל-100 העיתונאים ("מהבכירים בישראל") שבחרו את רשימת המועמדים לאנשי השנה, הלו הם מערכת חברת החדשות – יונית לוי, אודי סגל, רינה מצליח, עמנואל רוזן, אהוד יערי, משה נוסבאום ועוד. החבורה, אחרי ויכוחים ולבטים הגיע למסקנות: אולמרט, אחמדיניג'אד ומזוז וגם כמה מפתיעות כראש המוסד מאיר דגן שהגיע למקום הראשון. גם לכאלה שהיה עדיף שלא יהיו פה, אנשי הריאליטי, היה מקום של כבוד. רוב חומרי הארכיון נערכו מחדש והוגשו בצורה מקצועית מאוד. אומנם בפאנל הנכבד היו נגיעות של "טינופת" והמעברים של לפיד נתנו תחושה של "המצעד" בערוץ הבידור הישראלי, אבל בשביל סיכום שנה זה היה ממש בסדר, בטח מול המתחרים החיוורים.

חרף נצחונה המרשים בתוכנית האחרונה, "אולפן שישי" צריכה שנורקל דחוף. על פי הסיכום השנתי של "השילוש הקדוש", לא יזיק להם להעיף את המנחה, להביא עורך אמיתי ולרענן את סגל הכתבים. על פי אותו סיכום "יומן" עדיין צריכה להתגבש אחרי פרישתה בטרם עת של גאולה אבן והתשובה נמצאת אי שם מעבר לגדר: אולי אחרי תקרית המטען של פרופ' זאב שטרנהל, יבער בבתו יעל הרצון לחזור לעולם התקשורת? דרוקר ושלח עדיין זחוחים מדי, לפעמים בצורה שמטריפה את הדעת, אבל מבחינה מקצועית גם השנה הם עושים בית ספר לעיתונות לשאר צלעות השילוש.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by