בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מנכ"ל ערוץ 9: משרד התקשורת נוקט באפליה בוטה 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

במכתב חסר תקדים בעוצמתו הביע מנכ"ל ערוץ 9 לאוניד בלחמן מחאה חריפה על התנהלות משרד התקשורת בהליכי הרפורמה בשוק הטלוויזיה. בחמן: "בהצעות יש כדי למוטט את ערוץ 9". משרד התקשורת: "בלחמן פונה לעיתונים במקום להפגש עם השר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במכתב חסר תקדים בעוצמתו הביע אמש מנכ"ל ערוץ 9 לאוניד בלחמן מחאה חריפה על התנהלות משרד התקשורת בהליכי הרפורמה בשוק הטלוויזיה. על פי גורמים בערוץ, ההחלטה להגיב בצורה קיצונית מול משרד התקשורת, החלה מיד לאחר החלטת ממשלה על שילוב הרפורמה בחוק ההסדרים, ובמילים אחרות לקדם את החקיקה בנושא.

הסעיפים המרכזיים ברפורמה שעוררו את זעם הערוץ הם אלו הכוללים את התרת פרסומות בערוצי הכבלים והלווין ואת ההצעה לחייב את הכבלים לשדר חבילת בסיס הכוללת אך ורק את ערוצים 1, 2, 10, 33. "להלכה או למעשה", טוען בחמן, "מדובר במעבר משיטה של מתן זכיונות לערוצי ברודקאסט, לשיטה של רשיונות לכל דורש". בפועל, בחמן מתנגד על אי-הכללת ערוץ 9 בחבילת בסיס.

בהמשך המכתב מאיים בלחמן כי "ההצעות הללו, כל אחת לחוד קל וחומר כולן יחדיו, יש בהן כדי למוטט, פשוטו כמשמעו, את ערוץ 9, הערוץ הייעודי הישראלי בשפה הרוסית, המשדר מאז שנת 2002 ליותר ממיליון צופים דוברי-רוסית". עוד טוען המנכ"ל לאפליה קשה מצד משרד התקשורת ואומר כי "למרות שתוצאה נוראה זו היא פועל יוצא ישיר של הצעות אלה, איש לא ישב עמנו כדי לבחון את ההשלכות האפשריות של מהלכים אלה על המשך קיומו של הערוץ, איש לא ביקש לשמוע את עמדת הערוץ ובעליו, ואיש לא בחן אלו צעדים חלופיים או משלימים ניתן לנקוט כדי להבטיח את המשך קיום הערוץ. גישת רשויות ההסדרה מתאפיינת באפליה בוטה, כאשר נראה שאחת היא למתווי המדיניות אם ערוץ 9 ימשיך להתקיים, אם לאו".
 

משרד התקשורת: "בלחמן לא בודק עובדות"

 
המשך הטיעון מתבסס על יחסו של שר התקשורת לשאר הגורמים הרלוונטיים. בלחמן טוען כי "בניגוד משווע לדיאלוג השוטף שמנהלים גורמי ההסדרה עם גורמים כמו HOT, YES וזכייני הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. משום מה, גורמים אלה נתפסים כגורמים שיש להתחשב בעמדותיהם ואף להגיע עמם לסיכומים מוקדמים ככל האפשר, אף שלכאורה לא היו גורמי ההסדרה חייבים בכך. לסיכום, תוקף בלחמן גם את שאר הגורמים בשוק התקשורת. "כיום, השידור המסחרי הוא עסק מפסיד, ערוץ 10 הפסיד מאות מילוני ש''ח מאז קם, ולמיטב ידיעתנו מצבו של ערוץ מוסיקה 24 אינו טוב יותר. לא למותר להזכיר, כי בטרם עלה ערוץ 10 לאוויר, הסבירו נציגי הרשויות כי ההערוץ החדש יצמיח את שוק הפרסום ולכולם ירווח".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה על דברים חריפים אלו כי "לפי הדברים וסגנון המכתב נראה כי כותב הדברים לא טרח לבדוק את הדברים לאשורם לפני פרסומם. במסגרת המענה של משרד התקשורת לטיוטת הצעת המחליטים נכתב באופן מפורש שמשרד התקשורת מתנגד לה. השר אטיאס חזר והדגיש בפומבי כי תחום השידורים הינו תחום מורכב, אשר כל החלטה המתקבלת באשר לשחקן הפועל בו, יש בה כדי להשפיע על השחקנים האחרים בתחום, ולכן נכון יהיה שוועדה אחת תרכז את כל נושאי השידורים ועל בסיס המלצותיה המבוססות יקבל השר את החלטותיו. ברור לכל כי כאשר מועצת הכבלים והלווין, תיקבע כללים לשידורי פרסומות בערוצים השונים, היא תעשה כן, רק לאחר שיוצגו בפניה עמדתם של כלל הגורמים העשויים להיות מושפעים מכללים אלה, ובפרט הערוצים הייעודיים.

טוב היה עושה מנכ"ל ערוץ 9 אילו היה מבקש להיפגש עם שר התקשורת ושומע את הדברים מכלי ראשון ולא ממהר לצאת בהודעות לעיתונות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by