בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
האח החורג 
 
 יותר בן זקונים. האח הגדול   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

בתחילת ספטמבר תעלה לאוויר ה"אח הגדול" אולם מתברר כי בינתיים האח חורג, ובגדול. ללוח הזמנים - שעדיין לא נקבע, ולבניית הווילה - שעדיין לא הושלמה, מצטרפות בעיות קשות בליהוק, וזה עוד לפני שצילמו ולו דקה. האם האח הגדול מהולנד יהיה שוב לא מרוצה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש בראש מול הזכיינים. הישרדות
 ראש בראש מול הזכיינים. הישרדות   
בשבועיים האחרונים אי אפשר לפספס את הפרומואים ל"האח הגדול". ארז טל גויס לפרומו הארוך ביותר בתולדות הערוץ, ודקות מסך יקרות נוספות הופקעו מלוח השידורים של הזכיינית כדי לספר לצופים על הריאליטי מהולנד שכבש בהצלחה מדהימה כל מדינה בה הוקרן. בשבוע האחרון קשת, שרכשה את זכויות השידור לפורמט, העלתה מדרגה נוספת את מאמצי השיווק לתוכנית והוציאה לעיתונות את הסכם שיתוף הפעולה עם HOT, הכולל צוותי עבודה משותפים בין קשת ו- HOT שיעבדו בתיאום להפקת כל התכנים מהבית ופתיחת ערוץ חדש שיקרא "ערוץ האח הגדול Live" לאורך כל תקופת התוכנית.

אולם, על פי מידע שהגיע ל-nana10, השמש לא זורחת מעל ההימור החדש של קשת. גורם המקורב להפקה מספר כי שבוע וחצי לפני העלייה לאוויר המצב איך לומר, לא טוב. "דקה לפני השידור, עדיין לא סיימו לגייס את הקאסט, אין וילה מוכנה, וכל זה עוד לפני שצולמה דקה אחת", הוא אומר. בניגוד לשנים קודמות, בהן לוח שידורי החורף נקבע לאחרי החגים, קשת נסחפה בשיגעון המגה –ריאליטי והחליטה להקדים תרופה למכת "הישרדות 2", ו"מפרץ האהבה" ו"המירוץ למיליון" של רשת. על פי גורם בקשת מדובר בהחלטה תמוהה של מנכ"ל הזכיינית אבי ניר, אסטרטגית וטקטית.

בהיבט האסטרטגי, תאריך היעד שקבע ניר לשידור הוא ה-1 בספטמבר. בדיוק כמו רשת, שהקדימה את לוח שידורי החורף לסתיו, כך גם ניר החליט לא להיכנע ללוח השנה היהודי אלא ללכת ראש בראש, עוד לפני החגים לעונה ארוכה שתמשיך עד נובמבר. במילים אחרות: להשתמש בתותחים הכבדים ביותר בחודש הפחות נצפה בשנה. "זו בדיוק כמו מכירת סוף עונה", אומר אותו גורם, "כולם חושבים שהם ממציאים את הגלגל, אבל הוא אינסופי. ברגע שכולם עושים את זה - כולם מפסידים".
 

"לא משהו שעושים בתנאי לחץ ולוחות זמנים"

"ליהוק לתוכנית כזו היא משימה מאד לא פשוטה". סימן טוב
 "ליהוק לתוכנית כזו היא משימה מאד לא פשוטה". סימן טוב 
 צילום: יח"צ סינרגיה 
 
בהיבט הטקטי, מדובר ללא ספק בפרובלמטיות הרבה יותר גדולה. גורמים בהפקה מדברים על לחץ חסר תקדים בליהוק הקאסט ועל עיכוב חמור בהשלמת בניית הלוקיישן (הווילה). על פי גורם בקשת, "שטח כבר הושכר בנווה אילן לטובת הבנייה, אבל אין לי מושג מה קורה איתו". בכירה אחרת בתעשייה, שהייתה מעורבת בפרוייקט ריאליטי דומה, מסבירה כי "בהפקה בסדר גודל כזה תמיד עולות בעיות לוגיסטיות. הפורמט של הביג ברודר הוא מאד קפדני ובתור מישהי שהייתה בסיפור דומה אני יכולה לומר שזה מאד קשה עד בלתי אפשרי, בטח לא בטווח של כמה שבועות. על ההפקה הראשונה של הפרויקט, שכללה בימאים, חדרי בקרה וצוותים 24 שעות ביממה, עבדנו קרוב לחמישה חודשים וזה היה גם בטירוף. גם בהישרדות, המצולמת חודשים לפני השידור, הקלטת המוכנה הגיעה פעמים רבות רק כמה דקות לפני השידור כי עדיין עושים בה שינוי עריכה".

אילנית סימן טוב, מנהלת הפיתוח של ערוץ 10 שהייתה גם העורכת הראשית של פרויקט Y, שמה את הדגש דווקא על הקאסט. "ליהוק לתוכנית כזו היא משימה מאד לא פשוטה. מדובר במבחנים פסיכולוגיים שאמורים לדמות מצבי אמת לאורך זמן וזה עוד לפני שמדברים על התאמה טלוויזיונית. ללא ספק לא משהו שניתן לעשות בתנאי לחץ של לוחות זמנים, זה כמובן אם בהפקה הולכים By the book". נושא נוסף הוא מבנה הסדרה. על פי תנאי הפורמט ההולנדי, זכויות המפגש עם הקהל גמישות ונתונות להחלטת הקניין. באנגליה ובאוסטרליה לדוגמא, הווילה הייתה פתוחה לקהל 24 שעות באינטרנט ופעם בשבוע לקהל בשידור. האם "קופרמן הפקות", המבצעת את ההפקה עבור קשת החליטה החלטה דומה? על פי סימן טוב, מדובר בהחלטה לוגיסטית בעלת חשיבות כלכלית נוספת. "בניגוד למה שעושים בהישרדות כשמצלמים את הרוב לפני ואז נשארת המון עבודת עריכה, בתוכנית כזו אני מניחה שהם יערכו כל יממה בנפרד, מה שיוצר קושי אחר, בשוטף", מסבירה סימן טוב, "ברגע שיש את עניין הקהל זה דורש הכנה מסוג אחר". כרגע לפחות, למרות העובדה שמדובר בתוכנית שאמורה להיות כלי הנשק המרכזי של קשת בעונה הקרובה, אותה הכנה מסוג אחר שכולם תמימי דעים לגבי נחיצותה - פשוט אינה קיימת.

מקשת נמסר בתגובה לכתבה כי "קאסט המתמודדים, המונה 14 איש הושלם, וייחשף בפרק הראשון. התכנית "האח הגדול" תעלה לאוויר בראשית ספטמבר."
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by