בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בלעדי! תמיד נכון! 
 
 תמיד עדכני. עיבוד מחשב: דורון פישלר   
תקשורת |
 
דורון פישלר

מוצר חדש ומגניב של אפל - והוא יהיה קטן יותר וזול יותר, מעבדי הדור הבא של אינטל, GTA מעודד רצח, וקבוצת מחאה חדשה נפתחה בפייסבוק בנושא חשוב. ריכזנו עבורכם אוסף ידיעות טכנולוגיה שיהיו תמיד נכונות ועדכניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא קל לכתוב חדשות טכנולוגיה. לפחות פעם בשבוע אנחנו נתקפים בתחושת דז'ה וו כשאנחנו מוצאים את עצמנו כותבים ידיעה דומה להפליא למה שכבר כתבנו אתמול, בחודש שעבר או בשנה שעברה. לאחר שגילינו שלמעשה רוב ידיעות הטכנולוגיה חוזרות על עצמן כלולאה אינסופית, החלטנו להתייעל ולהתעצל: במקום לכתוב את אותן ידיעות שוב ושוב, נכתוב אותן פעם אחת וזהו. בעמוד זה תמצאו מספר ידיעות עדכניות מהמתרחש בעולם הטכנולוגיה. אתם מוזמנים לסמן את העמוד הזה בבוקמארק ולחזור לכאן בכל שבוע. אנחנו מבטיחים שכל הידיעות הכתובות כאן יישארו עדכניות ונכונות.
 

שמועות: אפל תוציא בקרוב מוצר מגניב

מוצר מגניב. קטן יותר מהגירסה הקודמת של המוצר
 מוצר מגניב. קטן יותר מהגירסה הקודמת של המוצר   
שמועות עיקשות בפורומים באינטרנט גורסות כי אפל תכריז בקרוב על מוצר חדש ומגניב להפליא. המוצר החדש, גירסה חדשה ומשודרגת משמעותית לאחד מהמוצרים הותיקים והאהובים של אפל, יהיה קטן יותר מהגירסה הקודמת של המוצר, ויתגאה בעיצוב חדש ונקי יותר ובנפח איחסון גדול יותר במידה משמעותית. למרות זאת הוא לא יהיה יקר יותר במידה משמעותית: נטען כי המחיר לצרכן יהיה 399.99 דולר, אם כי דיווח באתר MacRumors טוען כי המחיר יהיה 299.99 דולר בלבד. על פי השמועה, סטיב ג'ובס אמור להכריז רשמית על המוצר החדש והמגניב בהרצאת ה-keynote הבאה שלו. חברת אפל סירבה לאשר או להכחיש את השמועות.

על אף שהמוצר עדיין לא יצא או הוכרז רשמית, ההתרגשות סביבו כבר גדולה: שורת מעריצי אפל כבר תפסה לעצמה מקום מול דלתות חנויות אפל ברחבי העולם כדי להיות הראשונים שירכשו אותו. באתר אי-ביי ניתן כבר למצוא מספר יחידות של המוצר מוצעות למכירה, אם כי מוערך שמדובר בזיופים. למרות זאת, מחיר המוצר במכירות פומביות אלה הגיע כבר אל מעל אלף דולר. חברת איי-דיגיטל, נציגת אפל בארץ, בחרה שלא לייבא את המוצר לארץ, בטענה ש"אין בארץ שוק למוצר כזה".
 

אינטל חושפת את מעבדי הדור הבא

 
חברת אינטל חשפה היום פרטים חדשים על הדור הבא של המעבדים מתוצרתה, שצפוי להגיע לשוק ברבעון הבא. המעבד החדש מכיל מספר כפול של ליבות ומהירותו גבוהה פי שניים מהסטנדרט המקובל בשוק היום.
 
 

פיצ'ר חדש לגוגל

גוגל השיקה היום שירות מקוון חדש, אותו פיתחה בסודיות בבטא סגורה זה מספר חודשים. השירות החדש יאפשר למשתמשי גוגל לארגן מחדש את המידע האישי שלהם באופן מקוון. למעשה פועלות כבר זה זמן רב מספר חברות המעניקות שירות דומה (בינהן גם חברת סטארט-אפ ישראלית המבוססת בהרצליה), אך השירות החדש של גוגל נבדל מהן בשתי דרכים עיקריות: א. הוא טוב, יעיל ואמין יותר; ב. הוא ניתן בחינם.
 
 

מחקר מגלה: אינטרנט זה לא כמו העולם האמיתי

אנשים היום משתמשים באינטרנט יותר מאי פעם בעבר, בין השאר לאינטראקציה בין אישית, היכרויות וקניות. עם זאת, ישנם תחומים בהם האינטרנט עדיין אינו מהווה תחליף לחיים האמיתיים. כך עולה ממחקר חדש שערכו חוקרים באוניברסיטה נחשבת בקרב מאות משתמשי אינטרנט, במאמר שיתפרסם בגיליון הבא של מגזין מדעי הנחשב. "גילינו כי למרות ההתקדמות הטכנולוגית, האינטרנט עדיין לא מצליח להחליף את תחושת המגע האישי שנובעת ממפגשים בעולם האמיתי", אמרה החוקרת הראשית של הצוות, שהשקיעה חמש שנים מחייה במחקר.
 

האם GTA מעודד רצח?

GTA אשם ברצח! בולשביקים! פרעות תרפ"ח!
 GTA אשם ברצח! בולשביקים! פרעות תרפ"ח!   
קהילה שלווה טולטלה בשבוע שעבר בגלל מקרה רצח מזעזע, שהושפע – כך נטען – מהאחרון בסדרת משחקי המחשב האלימים, Grand Theft Auto. בביתו של החשוד ברצח, צעיר מבית טוב, נמצאה קונסולת פלייסטיישן, וחברים סיפרו שהוא "נהג לשחק במשחקים". כתוצאה מכך נשמעו קריאות מחודשות להחרמת משחק המחשב האלים והפופולרי. המקרה עורר הדים רבים בקהילה, ואף דווח בהרחבה במדינות המרוחקות אלפי קילומטרים ממקום הרצח, וזאת בניגוד למאות מקרי הרצח האחרים המתרחשים בעולם מדי שבוע ולא זוכים לכל התייחסות.
 

האקרים ממדינת אויב פרצו לאתר ישראלי

אללה הוא אכבר. אתר מפלגת קדימה לאחר שנפרץ
 אללה הוא אכבר. אתר מפלגת קדימה לאחר שנפרץ   
קבוצת האקרים הצליחה אתמול לחדור לאתר ישראלי ולהשחית את פניו. הקבוצה החליפה את דף הבית של האתר בעמוד עליו מתנוססות סיסמאות בגנות ישראל, בערבית ובאנגלית עילגת, על רקע שחור. בין השאר נאמר שם "מוות לישראל" ו"די לכיבוש". מוערך כי מדובר בהאקרים, ככל הנראה מארץ אויב, שביקשו להביע מחאה על הכיבוש. לאחר שהתגלה דבר הפריצה הצליחו בעליו של האתר לתקן את האתר על ידי שימוש במנגנון "גיבוי". האתר פועל עכשיו כתקנו, ואף אחד לא היה שם לב לפריצה אלמלא היינו מפרסמים את הידיעה הזאת. תלונה הוגשה למשטרת ישראל, שמבטיחה להשקיע בחקירת הארוע מאמץ לא פחות מזה המושקע בכל מקרה אחר של פריצה לאתר באינטרנט.
 
 

קבוצת מחאה בפייסבוק על נושא חשוב

קבוצת מחאה העוסקת במה שהוא בלי ספק אחד הנושאים החמים ביותר בחברה הישראלית בימים אלה, קמה ברשת החברתית הפופולרית פייסבוק. בקבוצה, שהוקמה על ידי שני גולשי פייסבוק ישראליים המכנים עצמם "אזרחים שאכפת להם", חברים כבר אלפי משתמשי פייסבוק, ועשרות אלפים נוספים צפויים להצטרף בימים הקרובים. בתיאור הקבוצה כתבו המייסדים, "הקמנו את הקבוצה כיוון שהנושא באמת בוער בעצמותנו. נמאס כבר סתם לשבת ולקטר ולא לעשות שום דבר. הגיע הזמן לעשות מעשה!". רבים מהחברים בקבוצה כבר הביעו את תמיכתם בהודעות תמיכה. "אתם מה זה צודקים", כותב אחד מחברי הקבוצה, "גדי", בעוד "מיטל" מוסיפה "גדוללללללללללל".

כשנשאלו איך חשבו על הרעיון המקורי להביא את המחאה מהרחוב אל האינטרנט, ענו מייסדי קבוצת המחאה כי הדבר היה טבעי עבורם. "גילינו שהנושא מטריד רבים מחברינו, והחלטנו שהגיע הזמן לעשות משהו – ואיזה כלי יעיל יותר מאשר האינטרנט?" הם אומרים. בתשובה לשאלה האם קבוצת פייסבוק כלשהי גרמה אי פעם לשינוי כלשהו בעולם האמיתי, ענו המייסדים "LOL”.
 
 

סקר TIM: ללא שינויים משמעותיים

סקר TIM: ללא שינויים משמעותיים
 סקר TIM: ללא שינויים משמעותיים   
"גוגל" היה האתר הפופולרי בארץ גם החודש, כך על פי סקר TIM המסכם את הפעילות ברשת בחודש האחרון. אחריו ברשימה, כמו בחודש שעבר ובחודש שלפניו, מדורגים הפורטלים וואלה ו-Ynet. עוד מגלה הסקר כי הישראלים מרבים לגלוש ביוטיוב, בפייסבוק ובנענע10, וכי כרבע ממשתמשי אינטרנט אקספלורר עדיין לא למדו איך לשנות את דף הבית הדיפולטיבי ולכן ממשיכים לגלוש ל-MSN.
 

Duke Nukem Forever שוב נדחה

משחק המחשב Duke Nukem Forever, שנמצא בפיתוח כבר למעלה מעשור, לא ייצא לאור השנה. המשחק היה אמור לצאת מאוחר יותר השנה, אולם כעת מוסרים המפתחים, חברת 3D Realms, כי לא יעמדו בתאריך היעד. החברה מסרבת לנקוב בתאריך ספציפי ליציאת המשחק, אולם מוערך כי הוא יהיה מוכן לקראת תקופת החגים בשנה הבאה. תקופת הפיתוח ההולכת ומתארכת של המשחק גרמה לשאלות רבות וטענות לפיהן 3D Realms אינם למעשה עובדים על פיתוח המשחק אלא מבלים את זמנם בהפסקות סיגריות, דיונים על פוליטיקה ובניית מטוסי נייר משוכללים. דובר החברה הכחיש את הטענות ואמר כי "החיפזון מהשטן. חכו ותראו – Duke Nukem Forever עוד יפיל את כולכם לקרשים".
 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by