בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מה קורה, גרסת היח"צ 

מה קורה, גרסת היח"צ

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

כיצד הפך סיפור "כמעט התאונה" של צופית גרנט בנמיביה לאייטם המוביל את 'מה קורה עם לינוי בר גפן' והאם באמת הגולשים עורכים את החדשות? דעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש, בתוכניתה הפופולארית של לינוי בר גפן - 'מה קורה', המסכמת את חדשות הגולשים בהרחבה הובא לידיעת הצופים כי האייטם הנצפה ביותר באותו יום באתר הזכיינית קשת (המשדרת את התוכנית), היה זה שסיפר על צופית גרנט וה"כמעט תאונה" שארעה לה בנמיביה. הידיעה לוותה כבדרך אגב בכתבה מוכנה מראש על "סרט הדוקו של עמרי אסנהיים, כתב עובדה, בשם "הסודות של גרנט".

מאחר ובתכנית אין הגדרה חד משמעית באשר למדדים על פיהם נבחרות הידיעות, אין אפשרות מהימנה לבדוק מה פופולארי אלא להניח שעורכי התוכנית בוחנים אותם על פי שיקולים של תחומי עניין, אתרים בעלי טראפיק גבוה וכמובן (איך אפשר בלי) כמות הטוקבקים – המהווים את לב ליבה של ההגדרה העכשווית למילה פופולארי.

בחינה מהירה של הידיעה על גרנט העלתה מספר נתונים מפתיעים: הידיעה עלתה בשעה 17.28 לאוויר וקיבלה (נכון לשעת שידור 'מה קורה') 6 תגובות בלבד. זאת ועוד, בפרופיל הגלישה באתרים המספקים חדשות, כלל ידוע הוא ששעות הגלישה העיקריות הן הבוקר (מהעבודה) והערב (מהבית), כך שקשה להניח שהידיעה קבלה כמות צפיות גבוהה מהרגיל. יחד עם זאת בחרו בקשת לציין את העניין וליחצ"ן את הפרומו לתוכנית הדוקו.

אין כאן היתממות וגם לא זריקת אבן בבית מזכוכית. בתקשורת כולה, למעט מספר צדיקים, החשיפה הראשונה תמיד תהיה שייכת לזה שעושה עלייה פולו אפ, הטלוויזיה שתדלק ברקע בסדרה זניחה תמיד תהיה פתוחה על הערוץ בו הסדרה משודרת, והאורחים בתוכניות אירוח תמיד יהיו קשורים לסדרה שהייתה או תהיה בהשתתפותם. אז מה יש כאן? עוד שיעור ביח"צ טוב, דמוקרטיה רעה והרבה, אבל הרבה – זלזול בצופים.

מקשת נמסר בתגובה כי "האייטם על גרנט היה הנצפה ביותר באתר קשת אמש ואכן, בשבוע הבא ישודר סרט דוקו מיוחד של עמרי אסנהיים, כתב עובדה, בשם "הסודות של גרנט", המפצח את דמותו של המאמן. מערכת התכנית מקבלת את מדדי הפופולריות מכל האתרים, ולפי מדדים אלה, ועל פי שיקולים מערכתיים נוספים, מורכבת התכנית".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by