בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
סקר TIM יולי - חוזרים לפורטלים 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

המאבק על ההנהגה באתרי התוכן המרכזיים ממשיך ועל פי סקר TIM חלה עלייה בחשיפה לשלושת הפורטלים הגדולים. עלייה משמעותית במיוחד ל-nana10. הספורט, הכלכלה והלוחות – (כמעט) בחוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המאבק על ההנהגה באתרי התוכן המרכזיים רק החל ועל פי הסקר שפורסם היום עולה כי בשלושת הפורטלים הגדולים חלה עלייה קלה. במקום הראשון ניצבת כאמור מפלצת גוגל עם עלייה של עשירית האחוז מהסקר הקודם ל- 90.3%.

אתר - nana10, בסקר הראשון הכולל את ההשקה המחודשת שלו זוכה לעלייה משמעותית של 3% (מ-32.7% בסקר הקודם ל-35.4%) כך שלמרות הדעות השנויות במחלוקת ואולי דווקא בגלל, הגולשים הצביעו במקלדות. מה שבטוח - הבאזז עשה את שלו. nana10 ממשיך את הרוטציה הקבועה שלו עם You Tube שתופס את המקום הרביעי עם חצי אחוז מעליו. Ynet עולה עלייה מזערית מ 59.7% ל60.6%. ווואלה!, שספג בסקר הקודם ירידה חוזר לרמת החשיפה הממוצעת שלו מ-67.4% ל 71.6%.

נתון מעניין נוסף הוא העמקת הפער בין nana10 לבין MSN ו nrgמעריב, פורטלי תוכן הפונים לקהל דומה, המתמקמים במקום השישי והשמיני עם ירידות קלות, כאשר בניהן ניצב פייס בוק, שמחזיר עטרה ליושנה. פייסבוק, שסבל מירידות חדות בסקרי החודשים האחרונים, עולה אף הוא עלייה משמעותית מ- 24.7% בסקר הקודם ל-27.8% בסקר הנוכחי. מצד שני, כשמדובר על רמת ההיחשפות לאתר ממקומות עבודה מתברר שהוא צולל לעבר המקום השמיני. מאד ייתכן שרמת הפרודוקטיביות והתפוקה במשק עלתה בשל כך.

ספורט וכלכלה -אאוט

העלייה המשמעותית והלא צפויה שנחל MSN בסקר הקודם, שכלל את הפרידה המתוקשרת מ"סמייל מדיה", כאשר פיטר את רוב עובדי התוכן של האתר, נשמרת. האתר, שזכה לאזכור שלילי רב, אמנם ירד באחוז אחד בסקר הנוכחי אך הוא עדיין שומר על נתונים גבוהים ושומר על המקום השישי בדירוג עם 28.7%.

ובכל זאת, אי אפשר לעלות בלי לרדת. מעריבnrg, שנהנה כאמור בסקר הקודם מעלייה קלה של אחוז שהציב אותה במקום השמיני, אולי בשל ההשקה המחודשת והבאזז שאפף אותה, חוזר למקומו השמיני – ההיסטורי. נתון מעניין נוסף לגבי nrg הוא שדווקא באחוז הגלישה ממקומות עבודה הוא מזנק למקום הרביעי והמכובד במקומו של You Tube. אולי משום שבעבודה קשה יותר לצפות בוידאו וחדשות הן מצרך זמין ודרוש יותר.

האכזבה הגדולה ביותר היא הירידה של יד 2 ברמת החשיפה. אחרי שהגיע אתר הלוחות החזק במדינה להישג יפה והתמקם השמיני, הוא עושה שני צעדים אחורה והופך להיות האתר האחרון בעשירייה הראשונה. מצד שני הוא עדיין הראשון מבין אתרי הלוחות המתחרים.
ירידה משמעותית נוספת נרשמת בגזרת הספורט והכלכלה. דה מרקר אמנם מגדיל את הפערים מהסקר הקודם מול שאר האתרים הכלכליים אך שניהם סובלים מירידה של 2 אחוזים בממוצע. שיעור דומה של ירידה נרשם גם באתרי הספורט ONE וספורט 5.
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by