בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
שוב (לא) יחזור הניגון: שיטת הפלייליסט ברשת ג' תבוטל 
 
 עורכי המוסיקה יהנו מחופש מלא. רשת ג`   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

ועדת הרדיו של רשות השידור אישרה פה אחד את ביטול שיטת הפלייליסט ברשת ג'. מעתה יינתן לעורכי המוסיקה חופש פעולה מלא בהשמעת שירים חדשים. המעוז האחרון שנשאר - גלגל"צ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היסטוריה בהתהוות: אמש, לאחר עשרות שנים של שיטה שנויה במחלוקת, ועדת הרדיו של מליאת רשות השידור אישרה פה אחד את ביטול שיטת הפלייליסט ברשת ג'. מעתה יינתן לעורכי המוסיקה ברשת ג' חופש פעולה מלא בהשמעת שירים חדשים. מרשות השידור נמסר כי החלטה זו התקבלה לאחר תהליך ארוך של התלבטויות שראשיתם בפסטיבל עין-גב בדיון מקצועי שנערך בין אנשי רשת ג' לבין מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר אשר גיבשו את ההבנה כי יש לשנות את שיטת הפלייליסט הנוכחית וכן דיונים רבים שהתקיימו במהלך השנה האחרונה בהשתתפות מנהלי הרדיו-אריה שקד ואמנון שילוני, יו"ר ועדת הרדיו –רחל קרמרמן ונציג איגודי האמנים במליאה-יעקב נווה.

בנוסף, רשות השידור החליטה על הליכה בכיוון אינטגרטיבי עם האינטרנט וקיבלה את הצעת מנהל הרדיו ומנהל רשת ג' לתכנית חדשה שתיקרא "השמעה ראשונה", במסגרתה ישודרו שירים חדשים אותם יוכלו המאזינים לדרג באתר האינטרנט של הרשת, והשירים המועדפים ישולבו בשידורי רשת ג'.

מיני הסטוריה נרשמה גם בגזרת תוכנית הרדיו של נתיבה בן יהודה אשר הורדתה משידור לוותה במחאה חסרת תקדים ולחץ ציבורי כבד. בהתאם לכך, הוועדה פרסמה בהודעה מיוחדת בה הודיעה על החזרת רצועת תוכניות הלילה "גם מתוך התחשבות בפניות הציבור הרבות שהתקבלו בעניין זה". תכניות הלילה ישודרו במקביל ברשתות ב' ו- א' של "קול ישראל", החל ב-1.9.08 ועד לאחר החגים. תכנית "נתיבה מדברת ומקשיבה" תמשיך, לעת עתה, להיות משודרת ברשת ג' בימי ד' בין השעות 01:00-23:00, "בעקבות בקשתו של מנהל רשת ג' הרואה ברשת ג' הבית הטבעי של התכנית בשל זיקתה לשירים עבריים מלפני הקמת המדינה".

באשר לביטול השיטה גם בגלגל"צ, עוד מוקדם להיות אופטימיים. מהתחנה נמסר כי "שיטת הפלייליסט בגלגל"צ מתנהלת בצורה שונה מאשר ברשת ג' ובשלב זה לא נבחן ביטולה".
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by