בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
לערוץ ממלכתי עם חובות עתק דרוש מנחה עשוי מאבן 
 
 מי יהיה היורש? בורסת השמות המלאה   
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

גאולה אבן עוזבת את "יומן" וברוממה מחפשים את היורש שייתן קונטרה ללפיד, דרוקר ושלח. קבלו את המועמדים, הסיכויים וההימורים, מחיים יבין ועד קרן נויבך. פרויקט דרושים מיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גאולה אבן עוזבת, וזה כנראה סופי. על פי ההערכות, לאור מצבה של רשות השידור הסובלת מגרעון של 70 מיליון ₪, הצנחת טאלנט מבחוץ תיהיה מעבר ליכולת התקציבית שלה. מעבר לכך, מי שכבר יסכים להתפשר על השכר יסתכן במיתוג בעייתי ובעבודה דורשת במיוחד, וכפי הנראה לא יהיה טוב בהרבה ממה שכבר מתקיים באכסניה הרעועה של רוממה. עצוב, אבל על פי הרוחות הנושבות מירושלים כבר לא בונים על מישהו שיקפיץ את החדשות לרייטינג דו ספרתי ומי שיצליח לשמר את הקיים, יזכה ככל הנראה באהדה טבעית.

בהתאם לרוח התקופה וליצר הפילנטרופיות שתוקף כשמדובר במחוזות נזקקים, התגייסנו למאמצי החיפוש אחר היורש/ת ולנתינת כמה עצות והמלצות לשקלאר ולשאר החברים בגבעה הנטושה. המסקנה העיקרית: לא הכל אבוד.
 

קרן נויבך – רוצים שינוי? אולי

מכירה את המטרייה. נויבך (באדיבות ערוץ 1)
 מכירה את המטרייה. נויבך (באדיבות ערוץ 1)   
ת.ז: החלה ככתבת לענייני מפלגות ומאוחר יותר הפכה לכתבת מדינית. מגישה את מגזין הערב של הערוץ - "היום בחדשות". ברקורד: הספר "המירוץ - בחירות 96'", על הניצחון של נתניהו מול פרס. בונוס: מעורבת ומתנדבת במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית.

יתרונות: נשכנית, תרתי משמע. מכירה את רזי הפוליטיקה הקטנה ותתרום רבות לישיבות המערכת ולתפעול התחקירנים. דעתנית ופמיניסטית במידה, המשך טבעי של דור מייסדות האבן עם פולקלור וטאצ' פחות קר ומנוכר. לא תביא קהלים חדשים אך גם לא תדיר את אלו הקיימים. בנוסף, מי שמכיר את נויבך מקרוב יודע לספר שהיא בעלת יכולת הזעה של סטודנטית מצטיינת בכותרת.
הגישה לא פעם את יומן ברוטציה כך שהיא מכירה את המטרייה. על פי גורם בערוץ: "אנו מאד בעדה כי היא מאותו שנתון של אבן".

חסרונות: מוכרת מידי, חסרה את משב הרוח הרענן לו הערוץ זקוק והכריזמה הטבעית כל כך לאבן. מעבר לכך מדובר במינוי בעייתי משום שנויבך עתידה להנחות את תוכנית האקטואליה של ברשת ב' ולא תוותר מהר כל כך ובקלות לטובת האתגר החדש. תגובת הערוץ: "דברים נפתחים ונסגרים. אין לדעת".

סיכויים: בינוני – גבוה.

רייטינג עתידי: אין שינוי 5%-7%.
 

יגאל רביד - הימור בטוח (שלא)

נופך אירווזיוני. רביד (באדיבות ערוץ 1)
 נופך אירווזיוני. רביד (באדיבות ערוץ 1)   
ת.ז: מגיש מהותיקים בערוץ בעל בקיאות וידע רבים בנושאי מוסיקה ישראלית לסוגייה. הגיש תוכניות רבות, ספיישלים חגיגיים, אירווזיון ולעיתים אף מהדורות חדשות. לאחרונה נתן הופעת אורח ב"שיר שלנו".

יתרונות: יוכל לתת נופך אירוזיוני גם לפרשת טלנסקי. נודע ביחסי האנוש הטובים שלו. גורם בערוץ: "עד כמה שקשה להאמין לרביד יש סיכויים לא רעים לקבל את הג'וב".

חסרונות: מצונן תמידית ובעל רלוונטיות של לופ בחינוכית ושל "כך היה".

סיכויים: נמוך – בינוני

רייטינג: 3%-4%. בכל זאת, תמיד ישנה הכת הסודית והלא מפוענחת של אלו שיצפו בהכל (ראה ערך: "ריח מנטה", "כך היה" ו"הלילה יענקל'ה לאן?")
 
 

אמיר בר שלום - הפייבוריט

בטח לא מותג. בר שלום (באדיבות ערוץ 1)
 בטח לא מותג. בר שלום (באדיבות ערוץ 1)   
ת.ז: ראש הדסק הצבאי של הערוץ בו הוא נמצא מעל 17 שנים. בשנים האחרונות היה כתב ופרשן לענייני צבא ובטחון לצידו של יואב לימור ואז הועבר מתפקידו על ניצן חן לתפקיד של כתב בלבד ביומן.

יתרונות: צעיר ברוחו. מכיר לעומק את יומן, בעל רקע של סיקור צבאי מעמיק ויוכל להעניק סמכות וידענות בנושא. הבטחה שבמשך שנים לא נתממשה ואולי, רק אולי – עכשיו זה הזמן. נהנה מיחסים טובים מהערכת שקלאר וגורמים נוספים ברשות. נחשב כפייבוריט להנחיה בבורסת השמות.

חסרונות: לא מספיק מוכר ובטח לא מותג. סוג של בחירה טבעית אך לא מאתגרת.

סיכויים: גבוה

רייטינג עתידי: 3%-5%. סיכוי לעלייה בתקופות פיגועים ומלחמות.
 

חיים יבין – עד שהמוות יפריד

כל מילה מיותרת. יבין (באדיבות ערוץ 1)
 כל מילה מיותרת. יבין (באדיבות ערוץ 1)   
ת.ז: חיים יבין. 40 שנה בערוץ. כל מילה נוספת - מיותרת.

יתרונות: חיים יבין. 40 שנה בערוץ. כל מילה נוספת - מיותרת.

חסרונות: חיים יבין. 40 שנה בערוץ. כל מילה נוספת - מיותרת. חיסרון נוסף: הפרידה הסופית (עד כה) לוותה בקולות צורמים ובתחושות מיאוס הדדיות.

סיכויים: נמוך – בינוני (תלוי עד כמה נמוך ירצו לרדת או עד כמה גבוה יעלו כדי לשלם).

רייטינג עתידי: 6%-8%. אם אתה מחליט שהעתיד נמצא בעבר, אולי גם הרייטינג יגיב בהתאם.
 

איילה חסון - שכרה בהפסדה

איבוד כתבת מהשורה הראשונה. חסון (באדיבות ערוץ 1)
 איבוד כתבת מהשורה הראשונה. חסון (באדיבות ערוץ 1)   
ת.ז: הכתבת המדינית של הערוץ, ובמקביל, מגישה פעם בשבוע את התוכנית הכול דיבורים ברשת ב' של קול ישראל. ברקורד: חשיפת פרשת בר-און חברון, קלטות פריצקי (יוסף פריצקי מנסה לתפור, לכאורה, תיק לח"כ אברהם פורז). בין לבין הנחתה תוכניות יחד עם בן כספית וספיישלים בבחירות.

יתרונות: שם טוב, הבנה מדינית, בלונד נוקב, מקושרת, דעתנית עמוסה ביחסי ציבור ובעלת פסאדה רצינית ומספקת. ממציאת הסלוגן: "לא משנה מה אמרת אם אמרת אותו במספיק ביטחון". תיתן כיוון משמעותי ותבחר אייטמים סקסיים מהשטח. יהיה רעש.

חסרונות: איבוד כתבת מדינית מהשורה הראשונה.

סיכויים: גבוה-גבוה מאד.

רייטינג: 7%-10%. הסיבה: תוכל לנגוס בקהלים של שלח ודרוקר ובזמן ועידות בינלאומיות תוכל להביא אפילו יותר.
 

דוד ויצטום – מאתמול לשלשום

 
ת.ז: מגיש "מהיום למחר" ו"גלובוס" ומרצה מבוקש בנושאי גרמניה. עובד מעל 20 שנה בערוץ.

יתרונות: סמכותי, אינטליגנטי, אקדמי.

חסרונות: לא מספיק עדכני ומהיר כדי לעסוק באקטואליה קשה או במילים מכובסות של גורמים בערוץ :"לא בשנתון הנכון".

סיכויים: נמוך-נמוך מאד

רייטינג: 3%-5%. יתרון בזמנים של זכיות ישראלים בפרס נובל, בועידות בינלאומיות בנושאים ירוקים וביציאות מהארון של סופרים איראניים ו/או גרמניים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by