בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מנגינת החליל: חשד לתפירת ג'וב ברשות השידור 

מנגינת החליל: חשד לתפירת ג'וב ברשות השידור

 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

שני גופי מעקב אחר התקשורת הישראלית, תוקפים את מועמדותו של ד"ר חליל רינאוי למכרז מנהל הטלוויזיה בערבית: "לא ייתכן שחבר ועד מנהל המייצג את הציבור יקדם עצמו לתפקיד ברשות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נילי בן גיגי-וולף, מנכ"לית האגודה לזכות הציבור "לדעת", וחני לוז מרכז תדמי"ת בפורום המשפטי, פנו היום אל יו"ר רשות השידור משה גביש, בטענה לאי סדרים במכרז למנהל הטלוויזיה בערבית ברשות השידור.

השתיים כותבות כי רינאווי מונה לוועד המנהל של רשות השידור בינואר 2007 והתפטר בפברואר 2008. בתקופת כהונתו, הוא התבטא בפומבי פעמים רבות, על החשיבות שהוא רואה בשינוי פני הערוצים בערבית ברשות השידור. באוקטובר 2007 אף התראיין רינאווי לעיתון "הארץ", והדגיש את פעילותו למינוי מנהל ערבי ראשון למחלקה הערבית בטלוויזיה.

"אנו רואים בחומרה את היותו של ד"ר רינאווי בעצמו מועמד לתפקיד. תפקידו של חבר הוועד המנהל הוא לפקח על פעילות רשות השידור מטעם הציבור. כחבר בוועד המנהל, הוא בעל סמכויות ביצועיות ברשות השידור. לא ייתכן שחבר וועד מנהל יקדם רעיון, טוב שככל שיהיה, וימצא את עצמו נהנה אישית מפרי עמלו הציבורי, ותוך כדי אותה קדנציה עצמה!", כותבות השתיים בפניה ליו"ר רשות השידור ומוסיפות כי יש לחייב בחקיקה תקופת צינון של שנתיים בין כהונה כחבר מליאה או מועצה לבין קבלת משרה בשכר ברשות השידור.

"הדבר מעורר ריח באושים, ושם ללעג ולקלס את מוסד הפיקוח על רשות השידור, בין אם זהו הוועד המנהל ובין אם זו מועצה עתידית האמורה לקום. מי שמתמנה לפעול למען ציבור, אל לו להראות את עצמו כאילו קידם את צרכיו האישיים", הן מדגישות. עוד דרשו השתיים בפניה לגביש "למנוע את מינויו של ד"ר רינאווי למשרת מנהל הטלוויזיה, ולא לתת יד לזילותו של המוסד המפקח על רשות השידור".

מרשות השידור נמסר בתגובה כי "אין בכוונת רשות השידור להתייחס להליכי מכרז או ועדת איתור תלויים ועומדים, ואף לא לפרטים הנוגעים למועמד כזה או אחר. הרשות פועלת ותפעל לפי הדין ולפי כללי מינהל תקינים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by