בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"ניגוד אינטרסים חמור ומנהל לא תקין ברפורמת הטלוויזיה" 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

תנועת אומ"ץ פנתה למבקר המדינה בטענה לניגוד אינטרסים בפעילותו של הממונה על התקציבים במשרד האוצר, רם בלניקוב שכיהן בעבר כמנכ"ל חברת HOT. אומ"ץ: "מדובר במחטף"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר אל מבקר המדינה בדרישה שיבדוק חשש לניגוד אינטרסים ומנהל לא תקין בפעילותו של הממונה על התקציבים במשרד האוצר, רם בלניקוב, בפרשת הרפורמה בשוק הטלוויזיה. במכתב ששיגר יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, נאמר כי "ימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת על רפורמה חדשה בתחום התקשורת שמכין משרד האוצר ביוזמתו ובטיפולו של הממונה על התקציבים במשרד, רם בלניקוב".

במסגרת רפורמה זו יינתנו אישורים לחברת הכבלים HOT ולחברת הלוויין YES לשדר החל מראשית שנת 2009 פרסומות בהיקף משמעותי. במקביל יתאפשר לערוצים אלו לשדר שידורים זולים ולהקטין את כמות התכניות. מתנועת אומ"ץ נמסר כי "התוצאה המעשית של הרפורמה הינה הענקת זריקת עידוד כספית משמעותית לשני הערוצים הללו על חשבון רמת תכניותיהן כאשר הנפגעים העיקרים יהיו הצופים. הממונה על התקציבים בלניקוב היה חייב לפסול את עצמו מלעסוק בנושא זה לאור העובדה שהוא כיהן בעבר כמנכ"ל חברת HOT והוא נוהג לכאורה בניגוד אינטרסים חמור גם אם עבר תקופת צינון". עוד נמסר מאומ"ץ כי הם דורשים ממשרד האוצר להיצמד למסקנות ועדת גרונאו וכי "האוצר נהג כאן בדרך של מחטף".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "עיסוק בלינקוב ברפורמה התבצע כדת וכדין בהתאם לסעיפים 4 ו-5 בהצהרת ניגוד העניינים שהגיש עם מינויו לשר האוצר ואושרה על ידי הגורמים המשפטיים". עוד הוסיפו במשרד כי בידי היועץ המשפטי לממשלה נמצאות כל התשובות ואם תהיינה טענות ניתן להפנות אותן אליו.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by