בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מלחמת גוג ובלוג: משרד התקשורת תובע בלוגר  
 
 השר, הדובר והבלוגר. חופש הבילוג   
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

אורן פרנק ושלמה מן לא לבד. יהונתן קלינגר כתב בבלוג שלו שדובר משרד התקשורת משקר. את לשכת השר זה לא הצחיק וכרגע נשקלת הגשת תביעה נגדו. חופש הבילוג בסכנה? פוסט ז'ורנליזם למתקדמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה שוקלים ברצינות במשרד ממשלתי הגשת תביעה נגד בלוגר, כך נודע ל-nana10. את התביעה יגיש כפי הנראה משרד התקשורת נגד עו"ד יהונתן קלינגר, בעל הבלוג הפופולארי Intellect or Insanity‏ על פוסט שפרסם קלינגר לפני כחמישה חודשים תחת הכותרת "דובר השר אטיאס משקר בהודעה לעיתונות", במסגרתו פירט את מסכת השקרים לכאורה של דובר השר ד"ר יחיאל שבי, באשר להליך הגשת חוק סינון האתרים.

במסגרת הפוסט המדובר, חוזר קלינגר על הטענה כי דובר המשרד משקר בשל לחצים קואליציוניים ומאשים אותו בהסתרת מידע מהציבור הרחב: "מחדל כזה של שקרים הוא בדיוק מה שש"ס צריכה בשביל להעביר את העז הקואליציונית שנוגדת את כל חוקי היסוד". קלינגר מפרט במהלך הפוסט את כל ההודעות לעיתונות שהוציא דובר השר בהליך החקיקה בדגש על האופן בו ביקש השר את הסמכות למנות "ועדה חשוכה" מטעמו במקום מועצה ציבורית שתפקידה לסנן באופן אובייקטיבי את האתרים והתכנים המוצגים בהם - עובדה משמעותית שהוסתרה מעיני הציבור. קלינגר גם מאשים את דר' שבי בדבר שקר בנושא סינון החסימה האוטומטית של המנויים. על פי משרד התקשורת קלינגר "מטעה את הציבור ומשרה פחד ובעתה בקרבו באשר לפעילותו של משרד התקשורת. יתר על כן, קלינגר לא מהסס להשתמש בביטויים לא ראויים, ומכפיש בכך את שמם הטוב של משרד התקשורת ועובדיו".

דובר המשרד, ד"ר שבי טוען שעמדתו של קלינגר היא המשוחדת והקנטרנית. "קלינגר, לא רק שאינו מודע לשינויים המהותיים שעברה ההצעה, ובכך מפגין מקובעות ודעה קדומה, אלא, כנראה שאינו מודע למהותה של הצעת חוק. כנראה שכתב המתהדר בתואר עו"ד לא צריך להיות מומחה גדול בעניינים חוקתיים, שכן אילו היה מעורה בדרך חיקוקם של חוקים, לבטח היה יודע כי טיבה של הצעת חוק הוא בעצם היותה ברת-שינוי". עוד הוסיף שבי כי הבעיה לא נעוצה רק בנושא העובדתי אלא גם ובעיקר בסגנון. "האשמה בדבר שקר עובד מדינה מבלי שתינתן לו הבמה להגיב שהרי את קלינגר לא עניינה התגובה או העובדות אלא הרצון להכפיש ולקבל במה".

"ברוב המקרים, הצעת חוק שיצאה לדרך, במתווה מסוים", מוסיף שבי, "לא תגיע להבשלה בצורתה המקורית. זה טיבן של ועדות הכנסת, אשר מאפשרות לציבור, לבעלי עניין ולכל המעוניין להגיע לדיוני הוועדה ולהשמיע עמדותיו והתייחסויותיו בפניה. קלינגר ומפחיד את הציבור כשהוא טוען בעזות מצח את טענותיו. לא רק שמר קלינגר משקר", מוסיף שבי, "הוא גם מפגין בורות לשמה, מאחר וכבר בדיונים שנערכו בפני וועדת הכלכלה טרם ההצבעה בקריאה הראשונה, הבהיר השר כי בכוונתו להציע הקמת מועצה ציבורית שתמונה על ידי הממשלה ולא על ידו. במועצה הזו יישבו אנשים מתחומים רבים כך שלא השר יהיה זה שיחליט עבורנו במה נצפה או היכן נגלוש".

קלינגר מצידו לא מתרגש. בתגובה להאשמות משרד התקשורת הוא אומר ל-nana10 כי "אם הם רוצים להגיש תביעה. שייהנו. אני עומד מאחורי הדברים וכאשר כתבתי אותם אכן דובר השר שיקר. אני יכול לומר רק שבזמן שהדובר פרסם את הדברים הוא ידע בדיוק על מה ולמה הוא אומר את מה שהוא אומר. שום דבר אינו תמים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by