בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביד חזקה 
איגוד העובדים הסוציאליים: ידיעות אחרונות עבר על החוק 

איגוד העובדים הסוציאליים: ידיעות אחרונות עבר על החוק

 
ביד חזקה |
 
דוד ורטהיים

פרי לדורנר: "הפרסום היום, על פני עמוד שלם, של עדויות הילדים מטירת הכרמל שהיו עדים לרצח אימם על-ידי אביהם, עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ונועדו אך ורק לשרת את יצר המציצנות של העיתון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איגוד העובדים הסוציאליים פנה היום (ב') לנשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, בדרישה שתפעיל יד קשה נגד מערכות העיתונים וכלי התקשורת, העוברים על חוק ההגנה על קטינים, בפרסום עדויות ילדים ונוער, הנגבות על-ידי חוקרי ילדים.

במכתבו מביא יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, כדוגמה את הפרסום היום, על פני עמוד שלם ב"ידיעות אחרונות", של עדויות הילדים מטירת הכרמל, שהיו עדים לרצח אימם על-ידי אביהם. "העדויות, שפורסמו כביכול בשמם של הילדים, מעדותם בפני חוקרי הילדים, עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לאותם ילדים, שהינם נפגעי עבירה, ונועדו אך ורק לשרת את יצר המציצנות של העיתון", כותב פרי לדורנר.

לדבריו, גם במקרים בהם מפורסמות עדויות הקטינים, ללא שם או פרט מזהה אחר, תמיד ניתן לזהותם, שכן לאותם ילדים יש מעגל חברתי נרחב, הן באזור מגוריהם והן בבית הספר, וחשיפת פרטים אינטימיים שכאלה מעדותם, עלולים לפגוע בהם קשה ביותר ולחבל בהמשך הטיפול הסוציאלי בהם, שנועד לשקמם ולהחזירם לחיים נורמטיביים ככל האפשר.

"עדויות ילדים ונוער נגבות על-ידי עובדים סוציאליים, המוכשרים במיוחד לשמש כחוקרי ילדים ונוער, והם, כמו העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה, אמונים על שמירת חיסיון מטפל-מטופל, וכפופים לכללי האתיקה המקצועית, ומחובתם לשמור על טובת הקטין הנחקר ולמנוע כל פרסום בעניינם", מוסיף פרי. "אולם, מרגע שעדויות אלה מגיעות למשטרה או לעורכי הדין של מי מהצדדים המעורבים, דולפות עדויות אלה לתקשורת, ופרסומן, כאמור מהווה עבירה על החוק. עורכי הדין של הצדדים לא בוחלים לעיתים בעירוב קטינים לשם הוכחת חפותו של לקוחם, והתקשורת, במקום לשמש ככלב השמירה של הדמוקרטיה והחוק, משתפת עימם פעולה, במטרה לחשוף את הסנסציה והצהוב".
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by