בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אקטיביזם פאסיבי 
משמר השתקנים 
 
 לפני שיהיה מאוחר. וילנאי, מרוז ודורנר   
אקטיביזם פאסיבי |
 
דוד ורטהיים

אורלי וילנאי וגיא מרוז פצחו ביוזמה חדשה: "משמרת מחאה רדיופונית למען ניצולי השואה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים הקרובים יצא לפועל שת"פ ראשון מסוגו בין תחנות הרדיו בישראל: "משמרת מחאה רדיופונית למען ניצולי השואה". במסגרת היוזמה, הראשונה מסוגה מאז מלחמת המפרץ, יחברו תחנות רדיו אזוריות וארציות למשמרת מחאה נגד התנהלות הממשלה בנושא ניצולי השואה. ליוזמה של רדיו 99 ובהובלת גיא מרוז ואורלי וילנאי, הצטרפו עד כה גלי צה"ל, קול ישראל, רדיו ירושלים ורדיו קול רגע.

מדי יום, יגישו התחנות שידור משותף בן כשתי דקות שבמהלכו יתייחסו למצבם הקשה של ניצולי השואה בישראל לאחר מכן, יושמע תשדיר בכל התחנות באותה שעה בכל התחנות שלוקחות חלק ביוזמה. ברקע ליוזמה, ועדת החקירה הממלכתית בראשות השופטת דליה דורנר, שהגישה לפני למעלה מחודש ימים דו"ח קשה לראש הממשלה על מצבם של ניצולי השואה בישראל. השופטת דורנר הקציבה 20 יום בלבד לביצוע מסקנות הדו"ח. אלא שיותר מחודש אחרי פרסום המסקנות הודיעה הממשלה השבוע כי אם יוחלט לבצע את המסקנות, זה יהיה רק בתקציב 2009. בינתיים, על פי ההערכות נפטרים בממוצע כ 30-40 ניצולים מידי יום.

מרוז ווילנאי, מגישי "המשמר האזרחי" ברדיו 99, אמרו היום כי "חלפו כבר 40 ימים ודבר לא נעשה. רק כדי להמחיש את הדברים- הגדלת הקצבה של הניצולים, כפי שמורה הדו"ח, דורשת חתימה פשוטה של שר האוצר על שינוי תקנה. גם זה טרם נעשה. נקבעו דיונים לסוף חודש יולי ואז בדיוק יוצאת הכנסת לפגרה. זאת הפעם הראשונה מאז מלחמת המפרץ בה מתאחדות תחנות רדיו לשידור משותף. אנו רואים זכות גדולה לעבוד יחד למען ציבור הניצולים ולתת במה מרכזית לתחושה הקשה של אזרחי המדינה בכל הקשור לפגיעה בזכויות הניצולים".
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by