בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שוב חוזר הניגון 
מזימות בינלאומיות 
 
 ימכור או לא? נמרודי   
שוב חוזר הניגון |
 
דוד ורטהיים

הכשרת היישוב הודיעה לבורסה על משא ומתן מתקדם למכירת אחזקותיה בעיתון למליארדר יהודי בבריטניה. אדלסון לא לבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק שלשום התפרסם סקר TGI המצביע על המשך הירידה הדרמטית בחשיפה למעריב והבוקר הוציאה הכשרת היישוב, המחזיקה ב 62% ממניות העיתון, הודעה רשמית לבורסה בה היא מדווחת על מו"מ בינה לבין גורם בינלאומי. על פי ההודעה, בין הגורם לבין למעריב נחתם הסכם סודיות והתחייבות לNo- Shop (בלעדיות) עד שיוסכם בין הצדדים על הפסקת המגעים לעסקה או בחלוף חודש ממועד החתימה על ההתחייבות.

ההערכות בתעשייה הן כי הרוכש המסתורי הוא לן בלבטניק, איש עסקים יהודי שהונו העצמי מוערך ב-8 מיליארד דולר והבעלים של אקסס אינדסטריז, חברה תעשייתית אמריקנית שתעמוד במרכז הרכישה.

לפני כשלושה חודשים נודע על מו"מ מתקדם בין המיליארדר שלדון אדלסון ומו"ל "מעריב" עופר על רכישת העיתון וההערכות דברו על איחוד אפשרי של שני העיתונים במידה ואדלסון יבצע את הרכישה. המו"מ נכשל לבסוף על רקע התנגדותו ומאוחר יותר התפטרותו של ולדימיר גוסינסקי, יו"ר דירקטוריון העיתון. הערכות התווספו למו"מ שקיים נמרודי לפני כן עם גאידמק שלא הבשילו לכדי עסקה ולדיבורים סביב שיתוף פעולה עד כדי מיזוג עם הארץ של שוקן.

ההנחה היא בכל מקרה, כתוצאה מהמשך בעיות התזרים של העיתון ולאור השפל חדש שהגיע אליו גם ברמת החשיפה, ייאלץ נמרודי למכור את העיתון במחיר הנמוך משמעותית מאשר היה עושה זאת לפני שנתיים שלוש, קל וחומר לפני עשור.
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by