בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפלו ברשת 
הקללה הוסרה? 
 
 הקללה הוסרה או סתם טיפת מזל? היפה והחנון    צילום: צילום: יוסי צבקר    
נפלו ברשת |
 
דוד ורטהיים

רייטינג אמש: פרק ההשקה של היפה והחנון נתן קצת חמצן לערוץ 10, הפוליגרף לעומתו - בצניחה חופשית. הקללה הוסרה או סתם טיפת מזל?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההימור של ערוץ 10, נכון לעכשיו לפחות, השתלם: פרק ההשקה של היפה והחנון ששודר אמש, הביא לרייטינג ממוצע של 15% ופיק של 18.3%. תוצאה שהזרימה את החמצן שכל כך היה דרוש בבית הוורד, לאחר הפיאסקו של אנה (לאהוב את) והנפילה היחסית של נקמת המחוננים – פרי הפיתוח המקומי. לא ברור אם הערוץ נהנה משינוי שעת השידור של הפוליגרף או שהוא פשוט עשה את זה. לא בגדול, אבל יחסית לתקופת הפוסט הישרדות/יורו, במסגרתו גבול 10% נראה רחוק מתמיד, מדובר בתוצאה סבירה בהחלט.

הפוליגרף כשלעצמו מצא עצמו אמש בצניחה חופשית. את המקום השני-שלישי בטבלה השבועית, הוא לא יקבל בשבוע הקרוב. מתברר שההחלטה של רשת על החלפת שידור התוכנית עם עד החתונה (לאחר לחץ הרגולטור), פגעה בתוכנית אנושות והביאה אותה לתוצאה של 18.1%, ירידה של כרבע מכמות הצופים בתוכניות הראשונות ופחות אפילו מעד החתונה בעצמה בה צפו 19.3%. העניין מציב סימני שאלה וקריאה משמעותיים סביב חשיבות סוג התוכנית מול הצופים - שנראים כאילו פשוט תמיד היו ויהיו שם. במילים אחרות: אותה חמישית מהאוכלוסייה שצפתה אמש ברשת, לא גילתה ולו בדל לויאליות לפוליגרף וצפתה בשעות הפריים טיים במה שהאכילו אותה. כרגיל. במילים עוד יותר אחרות: העוגה לא גדלה אלא פשוט מתחלקת אחרת.

הנהנה העיקרי הנוסף מההצלחה היחסית של החנונים והיפות היה גיא זוהר. היום שהיה נהנה מההגשה הלוהטת שלהם וקיבל 11.5%- שיא לתוכנית בארבעת החודשים האחרונים. כמוהו גם ליאור שליין שנהנה מ-7.4% - שיא לתוכנית בשלושת החודשים האחרונים. מה שתוכנית אחת, הרבה בגדי ים וכמה קלישאות על איך צריך להראות שכל, יכולים לעשות בקיץ חם במיוחד.
בשאר מהדורות החדשות המרכזיות, לא היה שינוי משמעותי: ערוץ 2 עם 20.8% וערוץ 10 עם חצי בדיוק. נתון נוסף שמהדק את אי הסתירה בין כמות לאיכות שייך לעונה החדשה של בטיפול, בשעה החדשה והיחסית מוקדמת. ראובן וחבורת המטופלים שלו ממשיכים לייצר תוצאות יפות יחסית לרצועה, ואמש עמדו על 9.2%. מקרי? הפסיכולוגים שצפו אמש בשאר התוכניות יטענו כנראה, שלא.
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by