בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוטו אוף 
היום בצהריים: התקשורת תאבק על זכות הצילום 
 
 פוטו ON או Off? קטינים בעיתונות    
פוטו אוף |
 
דוד ורטהיים

היום יגיעו מנכ"ל חדשות 2, היועץ המשפטי של הרשות השנייה ונציגים נוספים לוועדה לזכויות הילד בכנסת, במטרה לשנות את רוע הגזרה ולאפשר צילום קטינים תחת הגבלות עצמיות. אחד הנציגים: "האיסור ימנע את מילוי החובה העיתונאית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום בצהריים תתכנס הוועדה לזכויות הילד בכנסת, ותדון בהצעה קודמת של חבר הכנסת אורי אריאל – יו"ר סיעת האיחוד הלאומי מפד"ל - שכבר התקבלה - לאסור על התקשורת לצלם קטין (בהקשר לאירוע פלילי). חוק הנוער קובע כי הפרסום של צילום של קטין אסור, ובחוק העונשין יש על כך אף עונש של שנה. למרות זאת נוהגים כלי התקשורת לפרסם תמונות של קטינים, תוך טשטוש פניו של הקטין. למעשה הטשטוש אינו מונע מסביבתו הקרובה של הקטין לזהות אותו, והמצוד על השגת התמונה הטובה ביותר, מאלץ את הקטינים להישאר במעצר בית ולסבול סבל רב.

בדיון הקודם על החוק החדש, המבקש למנוע לחלוטין צילום קטין, לא הגיע נציגי התקשורת. במהלך הדיון יצאו חברי הכנסת בחריפות כנגד ההתנהלות המקובלת ללא שהצד השני יזכה להגן על עצמו. חברי הכנסת קיבלו את הצעת החוק של ח"כ אריאל שקבעה איסור גורף על פרסום תמונת הקטין, אזור מגוריו או כל זיהוי אחר, ועל איסור עצם הצילום.

היום יגיעו נציגי מערכות החדשות, בניהם מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2 אבי וייס, היועץ המשפטי של הרשות השנייה ועוד, ויאבקו על זכותם לצלם. בדיון הם יטענו שהאסור על הצילום ימנע מהם למלא את חובתם העיתונאית, וימנע מהציבור גילוי של תחקירים שצולמו במצלמות נסתרות.

לקראת הדיון אמר ח"כ אריאל כי "חוסר השליטה העצמית של התקשורת מאלץ אותנו, חברי הכנסת, ליצור סייגים והגבלות". הוא הוסיף שהוא מקווה שלדיון מחר יגיעו נציגי התקשורת עם הצעות יצירתיות, שיאפשרו את המשך העבודה העיתונאית תוך הבטחת שמירת טובתם של הקטינים.
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by