בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארקדי עותר 
רשות השידור 

רשות השידור

 
ארקדי עותר |
 
דוד ורטהיים

רדיו 99 הגיש הבוקר את העתירה לבג"צ כנגד החלטת הרשות השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נלחם על רשות השידור. גאידמק (צילום: אביב חופי)
 נלחם על רשות השידור. גאידמק (צילום: אביב חופי)   
רדיו 99 וארקדי גאידמק הגישו הבוקר עתירה לבג"צ נגד החלטת הרשות השנייה לפיה ארקדי גאידמק ייאלץ למכור את המניות שלו ברדיו 99. בעתירה נטען כי החלטת הרשות השנייה "עומדת בניגוד מוחלט וגמור להלכות בית המשפט העליון מאז פס"ד קול העם בשנת 1953." הלכה זו קובעת כי סגירת אמצעי תקשורת מהווה פגיעה חמורה בזכויות יסוד ולכן אסור לרשות לסגור אמצעי תקשורת, אלא אם תשתכנע כי קיים חשש כבד, קרוב לוודאי כי אותו אמצעי תקשורת יקדם מטרות פוליטיות של בעליו בשידוריו או יפגע בשלום הציבור. עקרונות אלה, נטען בעתירה, אינם שונים עפ"י הוראות החוק בין עיתון ובין תחנת רדיו הפועלת מכוח זיכיון בערוץ השני.

עוד נטען בעתירה כי גאידמק מעולם לא התערב בשידורי התחנה. יתרה מזאת, עוד לפני שנה, התחייב גאידמק ביוזמתו בפני מנהלי התחנה, בכתב, ובהתאם גם נוסח מחדש תקנון החברה, שהוא לא יתערב לעולם בשידורי התחנה. אין אף גוף תקשורת אחר בישראל שבו התחייבות הבעלים לא להתערב בתוכן השידורים כל כך ברורה וחד-משמעית כמו ברדיו 99. בנוסף נטען כי החלטת המועצה נגועה בשיקולים זרים ומפלה באופן חמור את העותרים לעומת שמונה מתחנות הרדיו האחרות אותם מנהלים בעלי מניות חברי מרכז ליכוד,מפד"ל ומפלגת העבודה שחלקם אפילו משדרים בתחנות שלהם באופן קבוע.

"ההחלטה להפקיד את המניות לאלתר בידי נאמן בנאמנות עיוורת לצורך מכירתן הכפויה תוך חמישה חודשים בלבד, כאשר הזיכיון מסתיים תוך מספר חודשים ומכרז חדש עתיד להתפרסם בחודש הבא, תגרום לסגירת התחנה. לא ניתן בלוח זמנים כה קצר גם למכור את התחנה וגם להתכונן למכרז", הוסיפו עורכי הדין בכתב העתירה. "המשמעות היחידה של החלטת המועצה והתוצאה של החלטת המועצה היא אחת: סגירת תחנת רדיו 99 הפועלת בהצלחה ומשדרת במשך 12 שנים ללא רבב עפ"י קביעת המועצה עצמה".

מישל קרמרמן, מנכ"ל רדיו 99: "בעמל רב הוקמה תחנת רדיו מצוינת ורב גונית שחרטה על דגלה חופש ביטוי וחופש עיתונות. את התחנה מפעילים מנהלים ושדרנים שהם מבחירי העיתונאים בישראל. לתחנה תקנון ובו התחייבות מפורשת של הבעלים שאינו יתערב בתוכן השידורים. יתרה מזאת, בחוזי העיתונאים שעובדים בתחנה יש סעיף המבטיח להם חופש עיתונות מוחלט. אמצעים אלה בונים "חומה סינית" בין הבעלים לבין התוכן המשודר, דבר שאינו קיים באף תחנת רדיו אזורית אחרת. "

רם לנדס יו"ר רדיו 99: "אני מעריך את יושבת ראש המועצה נורית דבוש וחברי מועצה אחרים שאמרו ביושר ובאומץ כי לא נמצא שום פגם בשידורי רדיו 99, להיפך, גם בשימוע שהתקיים הם הודו כי מדובר בתחנה מצוינת וראויה לשבח. חבל שחוות דעת משפטית שגויה ומוטה, שמתפרסמת בעיתונים הרבה לפני שמגיעה לגוף שקשור לעניין, הובילה את המועצה לקבל החלטה שגויה והרסנית שאינה קשורה למציאות ולא מותירה לנו אלא לפנות לעזרת הבג"צ".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by