בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יצא בחוץ 
נדחתה עתירתו של אורי שנער נגד רדיוס 

נדחתה עתירתו של אורי שנער נגד רדיוס

 
יצא בחוץ |
 
דוד ורטהיים

ביהמ"ש: "אין לפסול את זכייתה במכרז להפעלת תחנת רדיו באזור השרון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשאר מחוץ לרדיוס. אורי שנער
 נשאר מחוץ לרדיוס. אורי שנער    
פס"ד דין שהתקבל אתמול (9.7.08) בבית המשפט המחוזי בירושלים קובע כי אין לפסול את זכייתה של תחנת הרדיו רדיוס במכרז לקבלת זיכיון להפעלת תחנת רדיו אזורי באזור השרון. רדיוס נמצאת בבעלות האחים למשפחת אלוביץ', בעליה של יורוקום, שהיא גם בעל עניין ב-YES. חברת רדיוס יוצגה על ידי עורכי הדין עזגד שטרן וחגי דורון ממשרד ש. הורוביץ.

רקע קצר: לפני כעשרה חודשים פרסמה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו מכרז לקבלת זיכיון לשירותי רדיו אזוריים באזור השרון. רדיו רדיוס (רדיוס שידורים בע"מ), שבשליטת שאול ויוסי אלוביץ שהנם בעלי עניין ב yes, ניצחו במכרז. חברת "מאה – מחבר את האנשים", בבעלות אורי שנער, ליאון צימן ושלום קיטל, עתרה לבית המשפט כנגד הזכייה, בין השאר בטענה, שרדיוס לא הייתה רשאית להשתתף במכרז, בשל מגבלות הבעלויות הצולבות החלות, כביכול, על yes מכוח חוק הרשות השנייה.

רדיוס מצידה, טענה בביהמ"ש כי ההגדרה הרלבנטית בחוק הרשות השנייה מתייחסת ל"בעל זיכיון" אחר, ולפיכך, אינה כוללת בעלי "רישיונות", לרבות, yes שהיא בעלת רישיון לשידורי לוויין מכוח חוק התקשורת. השופט עדיאל צידד בפסק-דינו בעמדת רדיוס וקבע, כי "עיון בהוראות החקיקה הרלוונטיות מעלה שחברת הלוויין אינה נופלת בגדרו של המונח בעל זיכיון אחר לשידורים...". פסק-הדין אף מנתח ומדגיש את ההבדל שבין מתן זיכיון לבין מתן רישיון.

השופט עדיאל הוסיף ודחה את שאר טענותיו של שנער, בין היתר כנגד ערבות בנקאית שהוגשה על ידי רדיוס במסגרת הוכחת יציבות פיננסית. בפסה"ד נקבע כי מועד הקובע לבחינת עמידת מציע בתנאי המכרז הנו מועד הגשת המכרז ולא מועד הוצאת הערבות שקודם למועד הגשת המכרז.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by