בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר TIM 
יותר גברים, פחות גולשים 

יותר גברים, פחות גולשים

 
סקר TIM |
 
דוד ורטהיים

סקר ™TIM יוני קובע: ההתמתנות בגידול מספר הגולשים באינטרנט נמשכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר גברים, יותר מבוגרים. לקראת סקר TIM™ יוני
 יותר גברים, יותר מבוגרים. לקראת סקר TIM™ יוני   
על פי סקר ™TIM שפורסם היום ניכר שכבר מדובר במגמה: על פי האומדן, בחצי השנה הראשונה של 2008 הצטרפו למניין הגולשים כ- 60,000 גולשים חדשים. מ- 3.95 מיליון בדצמבר 2007 ל- 4.01 מיליון ביוני 2008. במילים אחרות – מיתון.

הגידול המתון משתקף גם בנתוני החיבור למשקי בית: כ- 73% ממשקי הבית מחוברים כיום לאינטרנט (לעומת 72.5% לפני חצי שנה). נתונים אלו מתייחסים לאוכלוסייה היהודית. על פי סקר TIMTM הנוכחי הפרופיל הדמוגראפי של הגולש הישראלי דומה יותר כיום לממוצע של האוכלוסייה, אך עם זאת עדיין מוצאים באוכלוסיית הגולשים מאפיינים מיוחדים (הנתונים הדמוגרפים מתייחסים לגולשים באוכלוסייה היהודית): משתמשי האינטרנט הם (עדיין) יותר גברים (52%) מנשים (48%), עם זאת הפער הולך ונסגר.

מבחינת גילאי הגולשים עולה כי דווקא בקרב הגילאים המבוגרים (50+) קיימת עליה במספר הגולשים יחסית לכלל האוכלוסייה. גילאי 50+ מהווים כיום 29% מכלל מהגולשים לעומת 23% לפני חצי שנה ו- 11% לפני 7 שנים. 59% מבני גילאי 50-64 נוהגים לגלוש באינטרנט וכן 35% מבני 65+.

עוד עולה מהסקר כי הגולשים הישראלים נוהגים לגלוש באינטרנט ממגוון מקומות. כמעט כל הגולשים הישראלים (96%) נוהגים לגלוש מביתם. מחצית (50%) מהגולשים הבוגרים (גילאי 18+) נוהגים לגלוש באינטרנט ממקום עבודתם. בני נוער נוהגים לגלוש בחברותא- 51% גולשים מבתי חבריהם ו- 44% גולשים מבית הספר. בסך הכל גולשים כ- 62% מחוץ לבית מכל המקומות (אחוז ממצה).

* סקרי TIM™ מתבצעים On-Line בקרב פאנל MySeker הפנאל האינטרנטי של TNS ישראל, המייצג את כלל אוכלוסיית הגולשים במדינת ישראל. בשבוע הבא יפורסמו נתוני החשיפה החצי שנתיים על פי הסקר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by