בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אשליית "המטבח" 

אשליית "המטבח"

 
 
רון רייטן

בגמר המטבח ששודר שלשום בערוץ 2 התבקשו הצופים להצביע ולהשפיע על תוצאת הגמר כאשר אלו היו ידועות כבר שבועיים קודם לכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

האותיות הקטנות של גמר "המטבח"

ניצול קל של הקהל. מתוך ה"מטבח" (יח"צ)
 ניצול קל של הקהל. מתוך ה"מטבח" (יח"צ)   
משלוח הסמסים לבחירת הזוכה בתוכניות ריאלטי הפך כבר לשגרה אך השכלולים בדרך לכיס הצופה מתברר, מגיעים לשיאים חדשים של תעוזה כמו במקרה של גמר "המטבח" ששודר שלשום (ג') בשידורי קשת. הקהל התבקש להצביע עבור השף הפוטנציאלי אצלו היה רוצה לסעוד את ליבו. ההנעה לשלוח מסרון (סמס) הגיעה בדמות זכייה בארוחה על חשבון התוכנית, כשלמעשה לא הייתה שם השפעה על תוצאות הגמר, שהוקלטו והוחלטו כבר מבעוד מועד, שבועיים לפני שידור התוכנית.

יצויין שתוכנית המטבח אינה הראשונה שמחייבת את הצופים לקרוא את האותיות הקטנות טרם הם מבקשים ממנו להשתתף בבחירת הזוכה. גם "הישרדות", לפניה, מצאה טריק מעניין להיות עם ולהרגיש בלי. לתת תחושת השפעה מזוייפת נוסח "אם וכאשר", אך להיות חד משמעיים כשמדובר בכסף.

לטענת מקור המקורב להפקת התוכנית "כשמדרבנים את הקהל להצביע ולא מציינים מפורשות שההצבעה לא תשפיע כלל על התוצאה הסופית, אז מדובר בהטעייה. אחרת, לשם מה הם מבקשים שיישלחו אס.אם.אסים? רק בשביל להרוויח אקסטרה כסף על חשבון הקהל".

ממחלקת יחסי הציבור של שידורי "קשת" נמסר לנו בתגובה: "מבצע ההצבעות היה ללא קשר לתוצאת הגמר, וזה נאמר מפורשות. נאמר שמי שיצביע, יכול לזכות להיות הראשון לאכול במסעדה של הזוכה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by