בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיפ מיפ 

מיפ מיפ

 
 
נילי אורן

היום נפתח בקאן MIPtv – הבזאר הגדול של עולם הטלוויזיה. מה עושים שם? קונים ומוכרים סדרות, מחליפים רעיונות ובגדול מחליטים איזה כוכבים חדשים ולוהטים יגיעו למסך הקטן שלנו. אז לרגל המצב, קבלו את הסדרות שהיינו רוצים לראות פה, ואת אלה שאתם יכולים להשאיר לצרפתים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תהיתם פעם איפה רוכשות זכייניות הטלוויזיה בישראל את הסדרות מחו"ל בהן אתם צופים בטלוויזיה? האם מדובר בקטלוג שמגיע בדואר? שמא באינטרנט? או אולי בכלל מדובר בחנות וידאו גדולה שכזו א-לה בלוק באסטר, בה משוטטים להם נציגי הזכייניות ומחפשים את הדבר הבא שיגרום לכם להידבק למרקע שלהם, להצהיר להם אמונים ולהעביר להם תשלומים שקליים שווים פעם בחודש?

אז זהו, שהיום (ב') מתחיל בקאן שבצרפת שוק התוכן הטלוויזיוני הגדול שנקרא MIPtv. כמותו יש רק עוד אחד בכל שנה, בחודש אוקטובר - MIPcom, שמתקיים בארצות-הברית. בשני הירידים הללו מציגות רוב יצרניות תוכן הוידאו בעולם את תוצרתן ומוכרות אותה לכל המרבה במחיר. ואגב, לא מדובר רק בתוכן לטלוויזיה, אלא גם לקולנוע, ל-DVD, לאינטרנט ולסלולר. מלבד אירוע המכירה, מתקיימים באירועים הללו גם פאנלים, הרצאות והרבה מקום ליצירת קשרים מקצועיים ושימורם.
 
 
רגע של מספרים: בשנה שעברה השתתפו בשוק של אפריל 13,331 איש, שייצגו 104 ארצות. 3,816 הקונים מביניהם התחלקו לפי יבשות כך: 62% הגיעו מאירופה, 15% מאסיה, 14% מאמריקה הצפונית והדרומית ורק 9% מאפריקה ומהמזרח-התיכון. שטח היריד התפרס על פני כ-21 ק"מ רבוע, עליו הציגו 1,679 יצרניות תוכן את מרכולתן, מתוך 6,629 חברות שהשתתפו באירוע. לשם השוואה, בשנה הראשונה לקיומו של השוק הזה, 1963, השתתפו בו רק 159 חברות מ-27 ארצות.

דנה שטרן, מנהלת הרכש של yes מספרת שפעם היה הבדל בין שני האירועים, עם יתרון גדול לאירוע באוקטובר. הסיבה הייתה עונת הסתיו הטלוויזיונית שמתחילה בארצות הברית בספטמבר, בה עולות רוב הסדרות הגדולות והחשובות של רשתות הטלוויזיה שם. כלומר מבחינת מנהלי הרכש של הזכייניות שלנו, הסדרות שהוצעו למכירה בשוק אוקטובר כבר הספיקו לחרוך מסכי טלוויזיה ולקטוף אחוזי רייטינג כאלה או אחרים.
 
 
אבל כיום, כשהאינטרנט נפוץ ברוב הבתים וגולשים יכולים להוריד סדרות יום לאחר שידורן באמריקה, ההבדלים היטשטשו והזכייניות רוכשות סדרות עוד לפני שעלו לשידור מעבר לים. לדברי שטרן, לא מדובר ברכישת סדרות בשלב הפיתוח שלהן, כי בשלבים מוקדמים כאלה קשה להבטיח שסדרות אכן ייבחרו לשידור. במקום, צופים מנהלי הרכש על גבי DVD בפרקים הראשונים של סדרות שעלו כבר לשידור, או שעומדות לעלות לשידור בארצות המוצא שלהן, ומחליטים האם לרכוש אותן אם לאו.

חשוב לציין גם שלפי מקורות מוסמכים בענף, לא פעם סדרות נרכשות כחלק מעסקת חבילה ולאו דווקא בגלל איכותן הבלתי מתפשרת, או פוטנציאל הרייטינג הגבוה שלהן. כך, למשל, יכולה זכיינית לבקש לרכוש סדרה מצליחה של יצרנית תוכן כלשהי, וכתנאי לרכישה להתחייב לקנות גם סדרה אחרת שצפויה להצליח פחות, או אחת שמעוררת פחות באזז סביבה.

לכן, כשירות לאומה, החלטנו להמליץ לזכייניות על חמש הסדרות האמריקניות שהיינו ממש רוצים לראות פה בקרוב, כמו גם על החמש שאנחנו מתחננים שיעזבו במנוחה.
 

בבקשה תביאו

עוד הצלחה של HBO. ג'ון אדאמס (יח"צ)
 עוד הצלחה של HBO. ג'ון אדאמס (יח"צ)   
1. ג'ון אדאמס
של: HBO.
ז'אנר: מיני סדרה היסטורית בת שבעה חלקים.
אורך פרק: שעה וחצי.
מה קורה בה: תולדותיו של סגן הנשיא האמריקאי הראשון, שהיה גם הנשיא השני של ארצות הברית, ואחד האבות המייסדים של המעצמה המערבית המשפיעה ביותר כיום. טום הנקס הפיק ופול ג'יאמטי מככב, סוף סוף לא בתפקיד האיש הרע.
למה כן: כי מלבד שיעור מושקע ומרתק בהיסטוריה אמריקנית, הסדרה גם עוסקת בנושאים אקטואליים כמו עיוות ערכי מוסר בשם אידיאולוגיה פוליטית.
מי ייהנה ממנה: מי שנמאס לו מבידור זול ושטחי, וחושק בתוכן טלוויזיוני עמוק יותר מהמחשוף של מרינה.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
אמריקה הקטנה. אולמן (יח"צ)
 אמריקה הקטנה. אולמן (יח"צ)   
2. Tracey Ullman’s State of the union
של: Showtime.
ז'אנר: קומדיית מערכונים.
אורך פרק: 30 דקות.
מה קורה בה: טרייסי אולמן, האשה שלזכותה נזקוף לעד את משפחת סימפסון, מגלמת מגוון דמויות מרחבי ארצות-הברית במערכונים קצרצרים. מזכיר מאוד את "Little Britain", רק עם אמריקה במקום אנגליה ואשה במקום שני גברים.
למה כן: כי זה מצחיק לרוב וגם כשזה פחות, עדיין ברור לנו לאור הרקורד של אולמן, שזה רק יכול להשתפר.
מי ייהנה ממנה: אוהבי אולמן, "Little Britain" והומור. כמו גם בעלי הפרעות קשב.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
אנחנו בעדה. מרגוליס (יח"צ)
 אנחנו בעדה. מרגוליס (יח"צ)   
3. Canterbury’s Law
של: FOX.
ז'אנר: דרמה משפטית.
אורך פרק: שעה.
מה קורה בה: אליזבת' קנטרברי, בגילומה של ג'וליאנה מרגוליס היפהפיה, היא סניגורית שמכופפת חוקים עבור הלקוחות שלה, בעוד שחייה האישיים אפופי מסתורין.
למה כן: כי הדמות הראשית היא אשה חזקה, חכמה, מצפונית ונטולת כוחות על טבעיים. חוץ מזה, היא גם יפה.
מי ייהנה ממנה: חובבי וחובבות נשים, מסתורין וסדרות משפטיות.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
כבוד השופט. בלאק (יח"צ)
 כבוד השופט. בלאק (יח"צ)   
4. Lewis Black’s Root of all evil
של: Comedy Central.
ז'אנר: בית משפט קומי.
אורך פרק: 30 דקות.
מה קורה בה: הקומיקאי לואיס בלאק משמש שופט, כששני קומיקאים מייצגים בכל פעם שני מתחרים על התואר "שורש כל רע". בפרק הראשון אלה הכנסייה הקתולית מול אופרה ווינפרי, בשני דונאלד טראמפ מול ויאגרה, בשלישי בירה מול גראס וכן הלאה. בטח כבר הבנתם את האווירה.
למה כן: כי זה משעשע מאוד.
מי ייהנה ממנה: בעלי חוש הומור.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
דחויה אבל אופטימית. גריר (יח"צ)
 דחויה אבל אופטימית. גריר (יח"צ)   
5. Miss Guided
של: ABC
ז'אנר: קומדיה
אורך פרק: 30 דקות
מה קורה בה: בקי פרילי (ג'ודי גריר – "משפחה בהפרעה") היא יועצת בבית-ספר, שהייתה פעם תלמידה דחויה בו וכיום מקדישה את עצמה בעיקר לעזרה לתלמידים וחיזורים נמרצים אחר המורה לספרדית שבקושי יודע להגיד אנצ'לדה. כמותו גם יתר המורים ומנהלי בית-הספר רחוקים מלהיות דמויות חינוכיות. אשטון קוצ'ר הפיק ואף מפציע בתפקיד אורח בתחילת הסדרה. אגב, גם ג'יימי לין ספירס, האחות ההריונית של בריטני, מופיעה באחד הפרקים הראשונים.
למה כן: כי היא משעשעת ברובה, קופצנית במובן החביב של המילה ומזכירה קצת את "משפחה בהפרעה". חוץ מזה, היא גם לוקחת את עצמה בהמון הומור ונמנעת מלהטיף ערכי משפחה דביקים - מאוד נחמד מצידה.
מי ייהנה ממנה: כל מי שזיכרונותיו מבית-הספר לא נוסכים בו תחושת נוסטלגיה חמימה.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 

בבקשה תשאירו לצרפתים

מוזמן להשאר בקאן. ניו אמסטרדם (יח"צ)
 מוזמן להשאר בקאן. ניו אמסטרדם (יח"צ)   
1. New Amsterdam
של: FOX.
ז'אנר: דרמת משטרה עם נגיעות על טבעיות.
אורך פרק: שעה.
מה קורה בה: ג'ון אמסטרדם חי כבר מאות שנים בגלל שהציל פעם ממוות אינדיאנית כפויית טובה. בינתיים, הוא מעביר את הזמן בעבודה כבלש במחלק הרצח ומחפש את האשה האחת שתתיר את קללת האלמוות שלו.
למה לא: כי נמאס כבר מסדרות שלגיבורים שלהם יש כוחות על טבעיים.
למה ממש ממש לא: כי מי צריך גיבור אמריקאי מופרך, כשיש לנו יאיר לפיד משלנו.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
געגועיי לרוס ורייצ'ל. Unhitched (יח"צ)
 געגועיי לרוס ורייצ'ל. Unhitched (יח"צ)   
2. Unhitched
של: FOX.
ז'אנר: סיטקום.
אורך פרק: 30 דקות.
מה קורה בה: כמה חברים בני 30 פלוס שמוצאים עצמם שוב סינגלים לאחר התפוררות נישואיהם - מה שמביא אותם להרפתקאות משמימות וצפויות, עם סאבטקסט שכבר ב"משפחת קוסבי" היה מיושן ולעוס.
למה לא: כי הניינטיז עברו לפני עשור והאייטיז לפני שניים.
למה ממש ממש לא: כי אם באמת יבוא לנו סיטקום על סינגלים, נצפה בשידורים החוזרים של "סיינפלד" או "חברים".
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
איפה "הדוגמניות" כשצריך אותן? (יח"צ)
 איפה "הדוגמניות" כשצריך אותן? (יח"צ)   
3. America’s prom queen
של: ABC family.
ז'אנר: ריאליטי.
אורך פרק: שעה.
מה קורה בה: עשר נשים בוגרות בגופן אך לא במוחן, מתחרות על תואר "מלכת הפרום" של אמריקה. וכן, הן רציניות לגמרי.
למה לא: כי במקום להכחיד את המוסד האמריקאי המתועב הזה של הפרום, שבוודאי תרם לא מעט להתפשטות מחלות חברתיות של נערות כמו אנורקסיה ובולימיה, התוכנית מעלה אותו על נס. חוץ מזה, התוכנית מתהדרת בכך שהמתמודדות בה נבחנות לא רק על יופיין, אלא בעיקר על טוהר ליבן. כן, ואז היא מעמידה אותן במשימות מחשלות אופי כמו עידוד קבוצת ספורטאים בעזרת פונפונים ונצנצים.
למה ממש ממש לא: כי מי שחפץ בטראש טהור שמקדש ערכי יופי פלסטיים, מוזמן להסתפק ב"הדוגמניות" או ב- America’s next top model.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
ממתי זה חוקי להתעלל בילדים בשביל כסף?  (יח"צ)
 ממתי זה חוקי להתעלל בילדים בשביל כסף? (יח"צ)   
4. My dad is better than your dad
של: NBC.
ז'אנר: ריאליטי.
אורך פרק: שעה.
מה קורה בה: ילדים ואבותיהם מתחרים אלה באלה על התואר "האבא השווה ביותר".
למה לא: כי לראות את אבא שלך מובס ומושפל בטלוויזיה זה ממש לא נעים. בעיקר כשאתה ילד.
למה ממש ממש לא: כי תכניות ריאליטי שמנצלות את הפוטוגניות של ילדים זה דבר בזוי, ואולי הגיע הזמן לייצא את יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד, כדי שיחסוך מהילדים בארצות-הברית את ההתעללויות שההורים שלהם מעבירים אותם, רק בשביל האפשרות להופיע בטלוויזיה ולזכות בסכום כסף, שגם ככה יילך לפסיכולוג של הצאצאים.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
בדרך לרבנות. שניים מהנשואים הטריים  (יח"צ)
 בדרך לרבנות. שניים מהנשואים הטריים (יח"צ)   
5. Here come the newlyweds
של: ABC.
ז'אנר: ריאליטי.
אורך פרק: שעה.
מה קורה בה: שבעה זוגות של נשואים טריים מעמידים למבחן את מערכות היחסים שלהם כדי לזכות בפרס כספי.
למה לא: שתי משימות רנדומלית הן צלייה ורבאלית של הנשים מאת הבעלים, והכנת רשימה של התכונות הפיזיות השליליות של הנשים על ידי הבעלים, שנמשיך?
למה ממש ממש לא: כי זה באמת מופרך להתחרות על כסף שיילך גם ככה לעורכי-הדין שייצגו את המתחרים במשפטי הגירושין שלהם.
אתר הסדרה >>
וידאו מהסדרה >>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by