בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין טלוויזיה בחינם 

אין טלוויזיה בחינם

 
 
נילי אורן

הכנסת דחתה הצעה לכלול ערוצים נוספים בחבילת הבסיס החינמית בטלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא בחבילת הבסיס. "רעש" בערוץ 24 (יח"צ)
 לא בחבילת הבסיס. "רעש" בערוץ 24 (יח"צ)   
ועדת הכלכלה של הכנסת קבעה היום (ג') כי ערוץ המוסיקה 24, ערוץ 9 בשפה הרוסית, וערוץ הטלוויזיה החינוכית 23 ישארו מחוץ לחבילת הבסיס ללא תשלום בטלוויזיה. משמעות ההחלטה היא שהמעוניינים לצפות בשלושת הערוצים יהיו חייבים להיות מנויים של אחת מזכייניות הטלוויזיה בכבלים או בלוויין.

לפני כשבועיים עברה בקריאה ראשונה בכנסת הצעת החוק לחבילת הבסיס הכוללת חמישה ערוצים – 10, 11, 22, 33 ו-99. לפי הצעת החוק, צופים שיהיו מעוניינים בחבילת הבסיס בלבד, יוכלו לרכוש ממיר תמורת תשלום חד פעמי של 400 ש"ח, ולא יהיו מחוייבים יותר לזכיינית הטלוויזיה בכבלים או בלוויין. הצעת החוק עומדת כעת בפני אישור בקריאה שנייה ושלישית וגם לגביה צפויים עוד מאבקים.

בהחלטתה שלא לכלול את הערוצים בחבילת הבסיס, ועדת הכלכלה קיבלה את דעתן של זכייניות הטלוויזיה בכבלים ולוויין, ושל ערוצים 2 ו-10, שהעדיפו לשמור את חבילת הבסיס החינמית מצומצמת ככל האפשר. לעומתם, בשלושת הערוצים שלא נכנסו לחבילה טוענים כי מדובר בחטא למטרה לשמה הוקמה חבילת הבסיס. בשבועות האחרונים הופעלו לחצים כבדים על חברי כנסת מטעם גורמים בעלי אינטרסים בענין, ועל כן החליט יושב ראש הוועדה, ח"כ גלעד ארדן כי הדיון בנושא יהיה סגור, ונציגי התקשורת לא ישתתפו בו.
 

"מדובר במערכה על השידור הציבורי"

 
יפה ויגודסקי, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, מסרה בתגובה להחלטה כי "לא מדובר במאבק של הטלוויזיה החינוכית, אלא במערכה על השידור הציבורי במדינת ישראל. הטלוויזיה החינוכית היא ערוץ ציבורי הממומן מתקציב המדינה, לכן היא שונה מכל ערוץ מסחרי זה או אחר, ואין סיבה שבעולם שלא תהיה חלק מחבילת ערוצי החינם. חברות הכבלים והלוויין לא הצליחו להעלות טיעון משכנע אחד נגד הכללת ערוץ 23 בחבילת החינם, וחמור עוד יותר - האוצר לא הצליח להעלות טיעון משכנע אחד. אני מצפה כי הצעת החוק תזכה לתמיכה גורפת מצד כל סיעות הבית, כדי שהמעוות יתוקן לאלתר".

לאוניד בלכמן, מנכ"ל ערוץ 9, מסר בתגובה כי "זו החלטה לא צודקת. עד כמה שמעודד אותי מספר חברי הכנסת שהצביעו בעדנו, שהם רבים יותר מבהצבעה הראשונה, עדיין התקבלה החלטה לא צודקת בעיני. משפחת עולים חדשים שגרה בחדר מדרגות בשדרות מול איפה שגרים הוותיקים, לא מקבלת אותו שירות כמותם. השכנים שלהם יוכלו להתנתק מהשירות של HOT ו-yes שעלה להם עד עכשיו 200 שקל, והם לא יוכלו. זו החלטה לא צודקת, ואנחנו נמשיך להלחם בה בדרכים חוקיות כולל בג"צ. יש עוד הליך חקיקה, את מליאת הכנסת והסתייגויות שכמובן נגיש, ואם בכל זאת אחרי קריאה שניה ושלישית זה יעבור, לא תהיה ברירה ונאלץ להגיע לבג"צ".

מערוץ 24 נמסר בתגובה כי "מדובר בהחלטה קשה מאד לערוץ. החלטה שחוטאת למטרות שלשמה הוקם ערוץ מוסיקה 24 מלכתחילה: האחת, לספק ערוץ מוסיקה ישראלית לכל בית בישראל. השנייה, לתמוך בתעשיית המוסיקה וליצירה המקורית בישראל. לפי חישובינו ההחלטה תביא לפגיעה של כ- 30% בהכנסות ערוץ מוסיקה 24, ערוץ שמלכתחילה הינו הערוץ היחיד שמשקיע בהפקות מקור יותר מאשר סך הכנסותיו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by