בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות השניה נגד רשת 

הרשות השניה נגד רשת

 
 
נילי אורן

לאחר שהזכיינית עתרה נגדה לבג"ץ, הרשות עונה: "רשת פועלת בחוסר תום לב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת פעלה בחוסר תום לב? יוחנן צנגן (יח"צ)
 רשת פעלה בחוסר תום לב? יוחנן צנגן (יח"צ)   
לאחר שרשת וקשת עתרו נגדה לבג"צ, הגישה שלשום הרשות השניה את תגובתה לעתירת רשת מה-11 בדצמבר. העתירה הוגשה בעקבות תוכנית להשלמת הפערים מ-2006 שהטילה הרשות של רשת, לאחר שלכאורה לא עמדה בהתחייבויותיה לאחר שזכתה במכרז לערוץ 2 לפני כשנתיים.

בתגובתה טוענת הרשות שהעתירה היא נסיון חסר תום לב של רשת להתנער ממחוייבויותיה. הרשות הזכירה בתגובתה את שתי המתחרות "טלעד" ו"כאן" שלא זכו במכרז, למרות שהשקיעו בהכנה אליו כספים רבים, ושכתוצאה מההפסד, אף נאלצה "טלעד" לחדול מלשדר בערוץ 2, ולפטר את עובדיה.

עוד נטען בתגובה כי בדו"ח הרשות השניה לשנת 2006 פורטו מקרים רבים בהם לא עמדה רשת בהתחייבויותיה לרשות. לטענת הרשות, משמעות המקרים הללו היא כספים רבים שלא זרמו אל תעשיית הטלוויזיה והיצירה הישראלית, ותכנים מגוונים ואיכותיים שנמנעו מצופי הטלוויזיה בישראל.
 
הרשות מנסה להיות עורכת שידורים? נורית דאבוש  (יח"צ)
 הרשות מנסה להיות עורכת שידורים? נורית דאבוש (יח"צ)   
תכנית השלמת הפערים עליה הוחלט, מכוונת לכך שרשת תשלים בשנת השידורים של 2008 את פערי המחויבויות משנת 2006. לטענת הרשות, אם יינתן צו ביניים, תימנע הוצאתה לפועל של תכנית השלמת זו.

הרשות גם הגיבה לטענה בעתירת רשת כי כללי התוכניות שעל פיהם הוגשו ההצעות למכרז ערוץ 2, אינם חלים על רשת ואינם מחייבים אותה. בתגובת הרשות נטען כי טענה זו היא טענה חדשה, אותה הגתה רשת אך לאחרונה, קרוב לשנתיים לאחר תחילת שידוריה מכוח הזיכיון החדש. בתגובת הרשות, הובהר כי טענה זו חותרת למעשה תחת הליך המכרז כולו, ומתעלמת מכך שהצעת רשת במכרז הוגשה על יסוד כללי התוכניות שצורפו לספר המכרז.
 

רשת: תשובת הרשות מראה על חוסר הבנה בטלוויזיה

לא עומד בתנאי המכרז? אחד נגד מאה (יח"צ)
 לא עומד בתנאי המכרז? אחד נגד מאה (יח"צ)   
עוד טענה רשת, כי הרשות מפלה אותה אל מול ערוץ 10 בנוגע לזמן פרסומות. הרשות מבהירה בתשובתה כי מלכתחילה בסיס המכרז לערוץ 2 היה כי לכל זכיין יותר לשדר 10 דקות פרסומת בשעה, ולעומת זאת, בערוץ 10 הבסיס במכרז היה שידור של 12 דקות פרסומת בשעה. אילו סברה רשת כי מדובר באפליה פסולה לעומת ערוץ 10, היה עליה לעתור כנגד תנאי זה בעת המכרז ולא בדיעבד. יודגש כי מבחינת היקף הפרסום היומי (להבדיל מזמן הפרסום המקסימלי המותר בשעה) אין הבחנה בין הערוצים.

בתגובתה ביקשה הרשות לדחות את בקשת רשת להוצאת צו ביניים שימנע מהרשות ליישם את החלטותיה כלפי רשת, וכן לדחות את העתירה כולה. מרשת נמסר בתגובה: "תגובת הרשות השנייה ממשיכה להעיד על חוסר הבנה בסיסי בהתפתחות שוק הטלוויזיה בארץ ובעולם, ועל האופן שבו רגולאטור אמור להתאים את עצמו למציאות משתנה. הטענה כאילו רשת פועלת בחוסר תום לב היא מגוחכת. שאיפתה של הרשות לשמש כעורך-על לתכני הערוץ תחת התמקדות בפיתוח וקידום תעשיית הטלוויזיה בישראל, מדאיגה ומסוכנת".

בנווגע לעתירתה של קשת נגד הרשות, אמרה דוברת הרשות השניה לנענע 10 כי העתירה התקבלה ברשות רק אתמול, והרשות תגיש את תגובתה לאחר שתלמד אותה.
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by