בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרדיו הפירטי- טרור אווירי 

הרדיו הפירטי- טרור אווירי

 
 
נילי אורן

כך נקבע בהצעת החלטה שאשרה ממשלת ישראל אמש (ראשון), שמטרתה להגביר את האכיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יזם את ההחלטה ויפקח עליה. מופז (רויטרס)
 יזם את ההחלטה ויפקח עליה. מופז (רויטרס)   
הרדיו הפירטי יוגדר כטרור אווירי ופשע כלכלי. כך נקבע אמש (א')בהצעת החלטה שאשרה ממשלת ישראל.

במהלך הקיץ האחרון קורקעו לא מעט טיסות בנמל התעופה בן גוריון, ושובשו טיסות בבסיסי חיל האוויר, עקב שיבושי קשר להם גרמו תחנות רדיו פיראטיות. כתוצאה מההפרעות, הוקם כבר ביוני השנה צוות שרים בהשתתפות השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שר התקשורת, אריאל אטיאס, ושר המשפטים, דניאל פרידמן, בסיוע משרד ראש הממשלה, עליו הוטלה המשימה להגיש המלצות פעולה מיידיות.

הרדיו הפירטי בישראל נעשה בדרך כלל מבתים פרטיים, וכן מספינות שנמצאות מחוץ למים הטריטוריאלים של ישראל. הוא נפות בעיקר בקרב המגזר החרדי, ופועלות בו תכניות שלא קיבלו רשיון להקמת תחנות רדיו אזוריות משלהם, כמו "קול הנשמה" ו"ערוץ 7". ד"ר יחיאל שבי, דובר משרד התקשורת מבהיר בנושא זה: "שר התקשורת הנוכחי, אריאל אטיאס, הקצה תדרים לרדיו תורני ספרדי ולרדיו ביהודה ושומרון. זה אמור לתת פתרון לצורך שעלה במגזרים הללו לתכני רדיו משלהם, וכן לספק מענה לטענה שאין להם, לכן הם נאלצים לשדר באופן פירטי".
 

משרד התקשורת: ההחלטה תביא לאכיפה

רדיו פיראטי- טרור אווירי (אילוסטרציה)
 רדיו פיראטי- טרור אווירי (אילוסטרציה)   
לפי הצעת ההחלטה שקיבלה הממשלה אמש, עבירת הרדיו הפירטי תטופל בהתאם על ידי הגורמים השונים בממשלת ישראל. כדי לייעל את הטיפול, יתווספו למשרד התקשורת חמישה צוותים של משטרת ישראל שיאתרו ויטפלו במעורבים בתשתיות הרדיו הפירטי, וליחידה לפשיעה כלכלית של משטרת ישראל יתווספו שני תובעים יעודיים שיטפלו בנושא. מהצד הכלכלי תכנס לתמונה, לראשונה, גם רשות המיסים, שחוקריה יטפלו במנהלי הרדיו, בשדרים, במממנים ובמפרסמים ברדיו הפיראטי. ואילו מהצד השיפוטי, הממשלה תמליץ ליועץ המשפטי לפעול לאכיפה מוגברת, ולהתוות מדיניות ענישה חמורה יותר, ההולמת את העבירה. שר התחבורה שאול מופז, שהגיש את הצעת ההחלטה לממשלה, הופקד על יישום התוכנית, וידווח לממשלה אחת לשישה חודשים על התוצאות.

דובר משרד התקשורת, ד"ר יחיאל שבי מסר לנענע 10 בתגובה על החלטת הממשלה: "עד כה הכח של משרד התקשורת נגד הפירטים היה דל למדי, ועמדו לרשותנו רק חמישה פקחים עם שתי ניידות איתור, ללא סמכויות מעצר ועיכול, לכן ביקשנו הגדלת תקנים.

חשוב לציין שבעיית הרדיו הפיראטי קיימת כבר 14 שנה, בהן משרד התקשורת, בשיתוף משרד המשפטים ומשטרת ישראל נאבקים בה. תפקידנו לאתר שידורים שמפריעים לתחנות רדיו ששילמו לממשלה כסף כדי לפעול, או כאלה שמפריעים לתפקוד שדות התעופה ולמכ"מים. כשמדווח על מקרה כזה, אנחנו נכנסים לפעולה, הולכים בצמוד לשוטר ממשטרת ישראל, שרק לו יש את הזכות הבלעדית לעצור או להחרים ציוד. אחר כך אנחנו נתונים לחסדי הפרקליטות ובתי המשפט, כי כל עוד פוטרים את העבריינים בקנסות ועונשים לא מרתיעים, עולם כמנהגו נוהג. לכן אנחנו רואים בהחלטת הממשלה הזאת ברכה, שתכניס לפעילות האכיפה את היחידה הכלכלית של משטרת ישראל, ותתגבר אותה, ואני מקווה שתחמיר גם את השיפוט"

.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by